Advert

ÖĞRENCİLER İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN MUTFAĞA GİRDİ

Mesleki eğitim öğrencileri hazırladıkları yemekleri ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

ÖĞRENCİLER İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN MUTFAĞA GİRDİ
Bu içerik 1055 kez okundu.
Advert

 

  -Sercan KAPUSUZ-

Mesleki eğitim öğrencileri hazırladıkları yemekleri ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Devrek'te 12.sınıf öğrencileri ihtiyaç sahipleri için mutfağa girerek yemek hazırladı.

Devrek Mesleki Eğitim Merkezi yiyecek içecek hizmetleri alanı 12. sınıf öğrencileri öğretmenleri Fahri Yalçın öncülüğünce hayata geçirdikleri  “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında hazırladıkları yemekleri iftarda  ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

  Toplumda yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygularının geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen proje çerçevesinde Mesleki Eğitim merkezi yiyecek içecek hizmetleri alanı 12.sınıf öğrencileri daha önce belirlenen ailelere öğretmenleri Fahri Yalçın nezaretinde hijyenik şartlarda hazırladıkları yemekleri iftar paketi yaparak ulaştırdı.

   Proje ile öğrencilerde merhamet duygusunu geliştirmeyi amaçladıklarını belirten Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı öğretmeni Fahri Yalçın, "Bu proje ile öğrencilerimizin merhamet duygusunu geliştirirken ihtiyaç sahibi ailelerin de bir nebze olsun sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz. Öğrencilerimiz iftar yemeklerini hazırlamaktan dolayı çok mutlu oldular.  Öğrencilerimizin ihtiyaç sahibi ailelerden aldığı dua her şeye değer" dedi.

   insan yaşadığı çevrede mutlu olur diyen Okul müdürü İsmail Derin; "Eski mahalle Muhtarımız Basri Keklik ile birlikte bu proje ile ilgili olarak ihtiyaç sahibi ailelerimize ne gibi katkılarımız olur diye düşündük. İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere iftar menüsü hazırlayıp dağıtmak istedik. Müdürlük olarak öğrencilerimizde iyilik duygusunu geliştirmek en büyük hedefimiz. İnsan yaşadığı çevreyle mutlu olur. Bizler, Muhtarımızın belirlediği ihtiyaç sahibi ailelerin gücümüz nispetinde her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Dedi.

   Mesleki Eğitim Merkezi'nin bu desteğinden dolayı mutlu olduğunu belirten Eski Mahalle Muhtarı Basri Keklik; "Mahallemde yaklaşık 50-60 tane ihtiyaç sahibi ailemiz bulunmaktadır. Muhtarlık olarak bizler bu ailelerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Mesleki Eğitim merkezi müdürlüğünün bu anlamda destek vermeleri bizleri son derece mutlu etmiştir. Seçmenlerim adına Devrek Mesleki Eğitim merkezi müdürü ve ekibine teşekkür ediyorum. Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZONGULDAK’TAN YANGINLARA MÜDAHALE İÇİN DESTEK
ZONGULDAK’TAN YANGINLARA MÜDAHALE İÇİN DESTEK
“1.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU” DÜZENLENECEK
“1.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU” DÜZENLENECEK