Advert

DEVREK POLİS VE GÜVERCİNLERE KALDI

Cadde ve alanlar polis ve güvercinlere kaldı

DEVREK POLİS VE GÜVERCİNLERE KALDI
Bu içerik 1154 kez okundu.
Advert

 

  -Sercan KAPUSUZ-

Cadde ve alanlar polis ve güvercinlere kaldı

 Devrek'te 17 günlük tam kapanma sürecinde sokağa çıkma kısıtlamasında denetimler üçüncü gününde de devam ediyor.

  29 Nisan'da başlayan 17 günlük tam kapanma kararının üçüncü gününde Devrek'te de denetimler devam etti.  Yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma döneminin 3. gününde cadde ve alanlar bomboş kaldı.    

  Devrek'in en işlek caddeleri ve sokakları tamamen boşalırken, sadece çalışma zorunluluğu olanlar ve genelge ile izin verilenlerin dışarıda olduğu görüldü. Güvenlik güçleri belirli noktalarda uygulama noktaları oluştururken, geçen araçları tek tek durdurarak, vatandaşların neden dışarı çıktığını soruyor. Sokağa çıkma yasağından muaf olan vatandaşlar kontrollerden sonra yoluna devam ederken, izni olmayan vatandaşlara da adli ve idari işlem yapılıyor. Sokağa çıkma kısıtlamasında, fırın, market, eczane gibi yasak kapsamı dışındaki yerlerin kapalı olduğu Devrek'te, belediye ekipleri de görevlerini yaparken, Cumhuriyet Alanı'nda bulunan esnaf ve vatandaşlar tarafından her gün beslenen korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından aç kalan güvercinleri ise  polis ekipleri besledi.

 Sokağa çıkma kısıtlaması, 29 Nisan Perşembe günü akşam 19.00’dan başladı ve 17 Mayıs Pazartesi günü sabah 05.00’te sona erecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAFA KAFAYA ÇARPITILAR
KAFA KAFAYA ÇARPITILAR
BAŞKAN  BOZKURT: BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİREN ÖZEL GÜNLERDİR
BAŞKAN BOZKURT: BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİREN ÖZEL GÜNLERDİR