Advert
Advert

PAZAR YERLERİ 8-15 MAYIS'TA AÇILACAK

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine 'pazar yerleri' konulu genelge gönderdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve i

PAZAR YERLERİ 8-15 MAYIS'TA AÇILACAK
Bu içerik 1162 kez okundu.
Advert

 

  İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine 'pazar yerleri' konulu genelge gönderdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak" denildi.

 Genelgeye göre tüm yurtta olduğu gibi Devrek'te de 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri saat 10.00-17.00 arasında yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak. Devrekli vatandaşlar yaş sebze, meyve ve fide ihtiyaçlarını temin amacıyla ikametlerine en yakın pazar yerine gidebilecekler.

  İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genlege sonrası Cumartesi günü Devrek'te de yaş sebze, meyve, hayvansal TARIM ürünlerinin satılmasıyla sınırlı olarak pazarın kurulacağını belirten Devrek Kaymakamı Ümit Altay yaptığı açıklmada; "İçişleri Bakanlığı tarafından son yayımlanan genelgedeki kurallar dahilinde -bir değişiklik olmadığı takdirde-Cumartesi günü yaş sebze, meyve, hayvansal TARIM ürünlerinin satılmasıyla sınırlı olarak pazarımız kurulacaktır. Dayanıklı tüketim malları, oyuncak, giyim, züccaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecektir.

Köylü pazarına satış yapmak için gelecek köylülerimizin yanlarında İlçe Tarım Müdürlüğü ve ya Ziraat Odası tarafından verilecek tarımsal faaliyet yaptıklarını gösterir belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Aklınıza takılan hususlar için aşağıdaki genelgeyi okuyabilirsiniz. Saygılarımla."dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAFA KAFAYA ÇARPITILAR
KAFA KAFAYA ÇARPITILAR
BAŞKAN  BOZKURT: BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİREN ÖZEL GÜNLERDİR
BAŞKAN BOZKURT: BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİREN ÖZEL GÜNLERDİR