Advert

BAŞKAN BOZKURT’UN HIDIRELLEZ GÜNÜ MESAJI

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 6 Mayıs “Hıdırellez Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN BOZKURT’UN HIDIRELLEZ GÜNÜ MESAJI
Bu içerik 604 kez okundu.
Advert

 

   Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 6 Mayıs “Hıdırellez Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Bozkurt, Hıdırellez Günü’nün Yaz mevsiminin başlangıcı ve ulu insanlar Hz. Hızır ile İlyas Peygamber’in yılda bir kez bir araya geldikleri gün olarak kabul edildiğini, belirtti.

     Başkan Çetin Bozkurt mesajında şu ifadelere yer verdi:

     “Hıdırellez, halk arasında ölümsüzlük sırrına erdiklerine ve darda kalanlara yardım ettiklerine inanılan Hz. Hızır ile İlyas Peygamber’in yılda bir kez bir araya geldikleri gün olarak kabul edilir. Ayzı zamanda Hıdırellez halk takvimine göre Yaz’ın başlangıcıdır. Sevgi, saygı, kaynaşma, huzur, umut demek olan Hıdırellez, Kış’ın zorlu ve soğuk günlerinden çıkarak, doğanın canlandığı, güzelliklere kapıların açıldığı günlerin de başlangıcı olarak da hoşgörü ve yardımlaşma anlayışının da sembolüdür.

      Geçmişle gelecek arasında köprü kuran, insanları birbirine yakınlaştıran, birlikteliğimizi güçlendiren, kısacası bizi biz yapan kültürümüzdeki değerlerimizden biri olan ve önemli bir yer tutan Hıdırellez’in de gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak görevimiz olmalıdır.

      Dünya barışına da katkı sağlayabilecek geleneklerimiz arasında yer alan Hıdırellez’in ülkemizin yanı sıra, Ortadoğu başta olmak üzere tüm dünyada da barışın ve dostluğun hakim olduğu güzel günlere ulaştırması temennisiyle, tüm halkımızın Hıdırellez Günü’nü kutluyor, sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AŞI SIRASI GIDA SEKTÖRÜNE GELDİ
AŞI SIRASI GIDA SEKTÖRÜNE GELDİ
DEVREK “ŞEFİN ÖZEL KONUĞU” OLACAK
DEVREK “ŞEFİN ÖZEL KONUĞU” OLACAK