Advert

RAMAZAN AYI FAALİYET RAPORU AÇIKLANDI

Gökçebey Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Gökçebey şubesi’nin ilçe genelinde sürdürdüğü yardım faaliyetleri devam ediyor.

RAMAZAN AYI FAALİYET RAPORU AÇIKLANDI
Bu içerik 1228 kez okundu.
Advert

 

 -Zeki BAŞOĞLU-

  Gökçebey Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Gökçebey şubesi’nin ilçe genelinde sürdürdüğü yardım faaliyetleri devam ediyor.

Ramazan ayınında  yürütülen yardım faaliyeti kapsamında Gökçebey Müftülüğü’ne bağlı din görevlileri ihtiyaç sahibi vatandaşlar için seferber oluyor. Din görevlileri, vatandaşların Türkiye Diyanet Vakfı Gökçebey Şubesi’ne emanet ettikleri zekat, fitre ve Ramazan yardımlarını kapı kapı dolaşarak sahiplerine ulaştırıyor.

  Din görevlileri içerisinde temel gıdaların olduğu yardım paketlerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmanın yanı sıra, Afrika Ülkelerinde suya muhtaç insanların suya kavuşması için başlattığı “Bir Damla Hayat” sloganıyla başlattığı ve halen devam eden kampanya için Ramazan Ayı boyunca Yaklaşık 90.000 tl bağış topladı.

   Gökçebey İlçe Müftüsü Osaman Güneş ise , 2021 yılı Ramazan ayı içerisinde yapılan kurumsal hizmetler ve sosyal-kültürel etkinlik ve faaliyetler hakkında bilgi vererek, Gökçebey Müftülüğü’nün bir yıllık icraatlarını rapor haline kamuoyuna sundu. Raporda sunulan faaliyetler ise şu şekilde açıklandı;

1.Ramazan Ayı münasebetiyle Ramazan ayında yerine getirilecek hizmetlerin istişaresi amacıyla İlçe Kaymakamı Ömer Övünç Koşansu’nun katılımıyla Merkez Yeni Camiinde Personel toplantısı yapılmıştır.

2.Ramazan Ayı boyunca bütün camilerimizde (90 Cami) Mukabele programı düzenlenmiştir.

3.Ramazan Ayı boyunca Hanımlara yönelik Sosyal Medya aracılığıyla Mukabele programı düzenlenmiştir.

4.Ramazan Ayı boyunca Merkezi sistemden Öğle ve Yatsı namazlarından önce vaaz programı düzenlenmiştir.

5.Ramazan Ayı boyunca sosyal medya hesaplarımızdan “1 Ayet, 1 Hadis ve 1 Fetva” yayınlanmıştır.

6.Ramazan Ayı münasebetiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 15.000 Tl’lik nakdi yardım yapılmıştır.

7.Ramazan Ayı münasebetiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ihtiyaç sahibi 200 Aileye 35.000 Tl değerinde “Ramazan Gıda Paketi” dağıtılmıştır.

8.İlçe Müftülüğümüz ve TDV Gökçebey Şubemiz, Türkiye Diyanet Vakfımız tarafından Afrika Ülkelerinde suya muhtaç kardeşlerimizin suya kavuşması için başlattığı “Bir Damla Hayat” sloganıyla başlattığı vehalen devam eden kampanyaya iştirak etmiş ve Ramazan Ayı boyunca Yaklaşık 90.000 tl bağış toplamıştır.

9.Gökçebey İlçemizde üç aylarda ilk defa başlatılan“1001 HATİM” okuma projesine Gökçebey İlçemizden, civar İlçe ve yurtdışından yoğun katılım sağlanarak 2603 adet okunmuş ve duası Kadir Gecesinde yapılmıştır.

10.İlçe Müftümüz Osman GÜNEŞ, Ramazan Ayı münasebetiyle Zonguldak İl Müftülüğü tarafından düzenlenen “Pandemi Sürecinde Aile Seminerleri” ne katılarak “Ramazan’ın Ailemize Kazandırdıkları” konulu seminer vermiştir.

11.Ramazan Ayı münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından Yurtiçi ve Yurtdışında Yapımı devam eden Camiler ile Zonguldak İl Müftülüğü tarafından yaptırılan Kur’an Kursu için yardım kampanyası düzenlenmiştir.

12.Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından düzenlenen “Etkili Hutbe Sunma” yarışmasının İlçe aşaması yapılmıştır.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAFA KAFAYA ÇARPITILAR
KAFA KAFAYA ÇARPITILAR
BAŞKAN  BOZKURT: BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİREN ÖZEL GÜNLERDİR
BAŞKAN BOZKURT: BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİREN ÖZEL GÜNLERDİR