Advert
Advert

BAŞKAN BÜKRÜ: EMPERYALİZME VE YERLİ İŞBİRLİKÇİLERİNE “DUR” DENİLMİŞTİR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN BÜKRÜ: EMPERYALİZME VE YERLİ İŞBİRLİKÇİLERİNE “DUR” DENİLMİŞTİR
Bu içerik 445 kez okundu.
Advert

 

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

    Başkan Bükrü mesajında şu görüşlere yer verdi:

    “19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ ün Samsun’a attığı ilk adım; hem bir kurtuluş mücadelesinin başlangıcı, hem de modern Türkiye Cumhuriyeti’nin

doğuşuna giden sürecin ilk adımıdır. 102 yıl önce, Cumhuriyet için, halkçı-devletçi sosyal gelecek adına, ulusalcı ve laik amaçlar adına görkemli bir mücadele, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılmıştır. Başlatılan ulusal kurtuluş savaşı zaferle sonuçlandırılıp, emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine ’dur’ denilmiştir.

     Cumhuriyeti kuran ve sonrasında çok partili demokratik sistemi ülkemize armağan eden Partimiz, son gelinen noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin ana kazanımlarından uzaklaşıldığı ve iç-dış emperyalist unsurlara teslim edildiği,  bağımlı hale getirildiği ve bireyin tüm özgürlüklerinden kopartıldığı gerçeğinin farkındadır. AKP zihniyetinin Cumhuriyetin kazanımlarını yok etme süreci gençliği de hedeflemektedir. 19 Mayıs 1919 tarihinin gençlikten kopartılması, atamızın emanet ettiği tam bağımsız ve anti-emperyalist ruhun da yok edilmesi anlamını taşımaktadır. Sivil ve askeri darbelerle yaratılmak istenen, kimliksiz, kişiliksiz, apolitik ve kendi toplumuna  yabancı gençlik; yaşanan 19 Mayıs 1919 ruhunun çarpıtılmasıyla devlet politikasına dönüşmüştür. Askeri darbelerle sivil darbelerin birbirini tamamlamasıyla yeni toplum mühendisliği devreye sokulmakta ve Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine ipotek konulmak istenmektedir. Buna asla müsaade etmeyeceğiz.

     Dün olduğu gibi bugün de CHP, emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine/ taşeronlarına karşı bağımsızlığı, özgürlüğü, birliği, kardeşliği, laik cumhuriyeti ve sosyal hukuk devletini savunmaktadır. CHP Devrek İlçe örgütü olarak bizler, Cumhuriyetimizin kazanımlarının yok edilmesi, bireyin özgürlüklerinin kısıtlanması ve ulusal birlik beraberliğimizin tartışılır hale geldiği günümüzde görev ve sorumluluklarımızın bilinci içerisindeyiz.

     19 Mayıs 1919’da Ulusal Kurtuluş Savaşımızı başlatma kararlılığı ile Samsun’a çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlem, tüm kuvayı milliye kahramanlarını şükranla anıyor, tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAFA KAFAYA ÇARPITILAR
KAFA KAFAYA ÇARPITILAR
BAŞKAN  BOZKURT: BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİREN ÖZEL GÜNLERDİR
BAŞKAN BOZKURT: BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİREN ÖZEL GÜNLERDİR