Advert
Advert
Advert

TUTULMAZ: BASTON USTALARI EN DEĞERLİ MİLLİ VARLIKLARIMIZ

Vali Mustafa Tutulmaz, Devrek'e geldi.

TUTULMAZ: BASTON USTALARI EN DEĞERLİ MİLLİ VARLIKLARIMIZ
Bu içerik 1056 kez okundu.
Advert

 

 -Sercan KAPUSUZ-

 Vali Mustafa Tutulmaz, Devrek'e geldi.

  Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Devrek'e gelen Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Devrek'te esnafı ziyeret etti.

  Devrek'te bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan Vali Tutulmaz, Devrek ziyaretine Burhanoğlu köyünden başlayarak bir vatandaşın, büyük bölümü  Bakanlık ve İl Özel İdaresi tarafından karşılanarak kurulan serasında incelemelerde bulunduktan sonra Çanakçılar Şirketler Grubu bünyesindeki  Doxa fabrikasını ve Öksüz Mermer Yapı Dekorasyon Firması nı ziyeret etti.  İş isnanı Sezai Çanakçı ve Nzami Öksüz'e valiliğe yaptığı çalışmalara  sağladıkları katkılardan ötürü teşekkür belgesi takdim etti.

  Yaptığ ziyaretlerine Eski Devrek Anaokulu, Devrek Bastoncular Çarşısı ve İbrahim Ağa Camii ile devam Vali Tutulmaz: " Virüs konusunda herkesin dikkatli olmasını istiyorum. Virüse yaklanma ve yaşanan can kayıplarında  yaş ortalaması aşağılara düşmeye başladı. Tedbiri elden bırakmamız gerekiyor.

   Devrek sanatın ve sanatçının olduğu bir ilçemiz, bunu el emeği göznuru olan bastonlardan anlayabiliyoruz. Baston ustalarımız bizim için değerli milli varlıklarımız. "dedi.

  Vali Tutulmaz'ın Devrek ziyaretine başta Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, BEÜ Rektörü Prof.Dr.Mustafa Çufalı,  kamu kurum ve kuruluşların il ve ilçe müdürleri, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emrah Dindar eşilik etti.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI  308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
PROJELERİNİ AÇIKLADI
PROJELERİNİ AÇIKLADI