Advert

DEVREKLİ ÖĞRENCİ İL BİRİNCİSİ OLDU

Devrekli öğrenci düzenlenen Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışmasında birinci oldu.

DEVREKLİ ÖĞRENCİ İL BİRİNCİSİ OLDU
Bu içerik 1825 kez okundu.
Advert

 

  -Sercan KAPUSUZ-

  Devrekli öğrenci düzenlenen Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışmasında birinci oldu.

 Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anadolu İmam Hatip okulları arası “Genç Sada Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması”, Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesinin organizatörlüğünde yapıldı.

  Pandemi kuralları çercevesinde yapılan yarışmaya Zonguldak Merkez ve İlçelerinde eğitim öğretim veren 8 Anadolu İmam Hatip okulları çevrimiçi olarak katıldı. Anadolu İmam Hatip okulları öğrencilerinin katıldığı “Genç Sada Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması”nda Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesinden 10.sınıf öğrencisi Ekrem İpşir il birincisi olarak Sinop'ta yapılacak olan bölge yarışmasına katılmaya hak kazandı.

   Tüm katılımcıların gönüllerin birincisi olduğunu sadece bölge yarışmasına gidecek olan öğrenciyi belirlemek adına tatlı bir rekabetin yaşandığını ifade eden Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Musa Eren:

 "Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü emirleri doğrultusunda organize edilen Zonguldal İli İmam Hatip Liseleri arası Genç  Sada Kuranı Kerimi Güzel Okuma yarışması. 20 Mayıs 2021 Perşembe günü  saat 11.00 Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesinin organizatörlüğünde yapıldı.

  okulumuz da dahil olmak üzere pandemi kuralları çercevesinde yapılan yarışmaya çevrimiçi olarak 8 okuldan yarışmacı öğrenci katıldı.Yapılan yarışma da 10.sınıf öğrencimiz Ekrem İpşir İl Birincisi olarak Sinop ilinde yapılacak olan bölge yarışmasına katılmaya hak kazandı. Kendisine başarılar diliyorum. Ayrıca öğrencimizin velisine ve öğrencimizi yetiştiren öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

   Okul Müdürü Musa Eren, yarışmada birinci olan Ekrem İpşir'i tebrik ederek elde ettiği başarısından ötürü kendisini 1 çeyrek altın ile ödüllendirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AŞI SIRASI GIDA SEKTÖRÜNE GELDİ
AŞI SIRASI GIDA SEKTÖRÜNE GELDİ
DEVREK “ŞEFİN ÖZEL KONUĞU” OLACAK
DEVREK “ŞEFİN ÖZEL KONUĞU” OLACAK