KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK!

ZONGULDAK İL ÖZEL İDARESİ’NDE BİR SKANDAL DAHA!

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK!
Bu içerik 3305 kez okundu.
Advert

     Kazandıkları mahkeme kararından vazgeçmeyen işçilere yönelik mobbing, teddit ve şantaj uygulayan Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz şimdi de kamu zararını gözetmeksizin  işçileri farklı yerlere sürdü.

-Haber Merkezi-

     Zonguldak İl Özel İdaresinin şirketi Personel A.Ş’de çalışan 237 kişiden 98’inin İş Mahkemesine açtığı davayı kazanması sonucunda, Zonguldak İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz’ın işçilere bu davadan vazgeçmeleri için mobbing uyguladığı belirtiliyor.

    Daha öncede, “Davanızı geri çekmezseniz, Temmuz’da sözleşmeniz yenilenmeyecek” diyerek işçileri tehdit eden Zonguldak İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz’in bu kez de işçilere, “Sizleri işten atamıyorum ama sizi başka başka şantiyelere süreceğim” tehdidinde bulundu.

DEVREK ŞANTİYE ŞEFİNİ GÖREVDEN ALDI

    Zonguldak İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz, Zonguldak genelindeki kuruma bağlı şantiyelerde çalışan ve davalarından vazgeçmeyen 11 işçinin görev yerini değiştirdi.

    Genel Sekreter Karayılmaz, Devrek Bakımevi Şefi Fatih Çalgam’ı, şeflik görevinden alarak Çaycuma’ya Ekskavatör Operatöre olarak atadı. Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak çalışan Fatih Koca’yı Devrek Bakımevi Sorumlusu olarak görevlendirdi. Kozlu Bakımevinde şoför olan Ersel Uçar’ı Ereğli Bakımevine, Ereğli Bakımevi Şoförü Fikret Öztürk’ü Kozlu Bakımevine, Alaplı bakımevi şoförü Fahrettin Cengiz’i Ereğli Bakımevine, Çaycuma Bakımevi şoförü Volkan Aktaş’ı Devrek Bakımevine, Çaycuma Bakımevi Kazıcı operatörü Göksel Atalar’ı Gökçebey Bakımevine, Gökçebey Bakımevi Kazıcı Operatörü Yakup Kurtoğlu Çaycuma Bakımevine, Devrek bakımevi şoförü Ercan Öksüz’ü Çaycuma Bakımevine, Merkez Atelye Operatörü Ramazan Akalın’ı Kozlu Bakımevine ve Merkez İşletme Merkezi şoförü Ramazan Gebedek’i de Çaycuma Bakımevine atadı.

VALİ ADINA “OLUR” VERDİ

    Zonguldak İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz’ın işçilerin görevden alma ve yer değişikliği hususunda Valilik makamına sunduğu “Olur” yazısını vali adına kendisinin imzaladığı görüldü. Ancak bu “Olur”dan Vali Mustafa Tutulmaz’ın haberdan olup olmadığı da Zonguldak’ta merak konusu oldu.

    Valilik makamına sunulan “Olur” yazısında şu görüşlere yer verildi:

    “İdaremiz Devrek Bakımevi Sorumlusu Fatih Çalgam 03.02.2021 tarih ve E1335 Sayılı olur ile görevlendirilmiştir. Adı geçen personelin görülen lüzüm üzerine bu görevden alınması ve söz konusu onayın iptali ile ekli listede adı soyadı ve görevi yazılı personellerin karşılarında belirtilen yeni bakımevlerinde görevlendirilmeleri ve yeni işyerlerinde 24.05.2021 tarihi itibariyle işe başlamaları hususunda; olurlarınızı arz ederim”

CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ UZUNDAL: DERHAL BU KARARDAN VAZGEÇİN!

    CHP Devrek İl Genel Meclisi ve CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Uzundal,  Devrek Bakımevi Şefinin görevden alınmasına tepki göstererek, “Daha 3 ay önce bu arkadaşımızı bu göreve AKP’liler getirdi. Şimdi ne oldu da görevden aldınız? Sizin amacınız halka ve ilçemize hizmet değil köstek olmaktır bunun en büyük kanıtı da çalışkan ve başarılı bir şefi görevden almanızdır. İşçi kardeşlerimizin mahkeme kararıyla kazandıkları haklarını vermek yerine onları davalarından vazgeçirmek için tehdit ve şantajla başladıkları tiyatroda farklı bir sahneye geçtiler. İşçi kardeşlerimizi oradan oraya sürdüler, bu aymazlıktır, hiçbir kamu yararı yoktur bilakis bu işçi kardeşlerimizi ilçeler arası karşılıklı takas etmek kamuyu zarara uğratmaktır. Bu işçilerimizin yol masrafları ve servis ücretleri kamunun cebinden çıkacaktır. Dolayısıyla Zonguldak’taki AKP zihniyeti bu kararlarından derhal vazgeçmelidir.”dedi.

DIRBALI: BIÇAK KEMİĞE DAYANDI

     Zonguldak İl özel İdaresinde yaşanan tehdit, baskı ve mobbing uygulamaları üzerine, Yol-İş Sendika Genel Başkanı Ramazan Ağır’la birlikte Vali Mustafa Tutulmaz ve İl Genel Meclisi Başkanı Necdet karaveli ve Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz ile görüştüklerini ve ortada bir mahkeme kararı olduğunu ve uygulanması gerektiğini, işçilere yapılan mobbing, baskı ve tehditlere son verilmesi gerektiğini, verilmemesi halinde harekete geçeceklerini söylediklerini anlatan Yol-İş Sendikası Kastamonu 2 Nolu Şube Sekreteri Ahmet Savaş Dırbalı işçilerin yer değişikliğine tepki gösterdi. Dırbalı, “Hukuk gaspı var” dedi.

     Dırbalı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

     “İşçilerimizin yerlerinin değiştirilmesi hadisesi bardağı taşıran son damla oldu. Artık sessiz kalmayacağız. Bıçak kemiğe dayandı. Arkadaşlarımız hukuka saygı duydukça bunlar üstlerine geliyorlar. Bu kabul edilebilir bir durum değil. Mobbing uygulamalar, baskılar ve yer değiştirmelerle bizleri yıldıracaklarını sanıyorlar ama yanılıyorlar. Bunların bu uygulamaları bizim ne kadar haklı olduğumuzun kanıtıdır. Ortada bir hukuk gaspı var. Mahkemenin kararını uygulayacakları yerde işçilerimize eziyet ediyorlar. Hak aramayı suç sayıyorlar. Hukuka müdahale ediyorlar. Elimizde Yargıtay onaylı kararlar var buna rağmen  bakanlığa gidip iptalini istiyorlar. Hukuk gaspı yapıyorlar. Bizi yıldıramayacaklar, işçilerimizin haklarını sonuna kadar savunacağız. Artık bilmelidirler ki korkunun ecele faydası yok.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAFA KAFAYA ÇARPITILAR
KAFA KAFAYA ÇARPITILAR
BAŞKAN  BOZKURT: BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİREN ÖZEL GÜNLERDİR
BAŞKAN BOZKURT: BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİREN ÖZEL GÜNLERDİR