Advert

AKP’NİN ZONGULDAK’TAKİ İŞÇİ SÜRGÜNÜ ULUSAL BASINDA!

Zonguldak İl Özel İdaresi’nde çalışan ve kazandıkları mahkeme kararından vazgeçmedikleri için sürgün edilen 11 işçi ulusal basında yer aldı

AKP’NİN ZONGULDAK’TAKİ İŞÇİ SÜRGÜNÜ ULUSAL BASINDA!
Bu içerik 1832 kez okundu.
Advert

    Zonguldak İl Özel İdaresi’nde çalışan ve kazandıkları mahkeme kararından vazgeçmedikleri için sürgün edilen 11 işçi ulusal basında yer aldı

     İşçilere yönelik mobbing, teddit ve şantaj uygulayan Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz’ın kamu zararını gözetmeksizin  11 işçiyi  farklı yerlere sürdü.

    İşçilerin sürülmesi haberi ulusal basında yer aldı.

     Cumhuriyet gazetesi 22 Mayıs 2021 tarihli sayısında işçi sürgününü,

“Zonguldak’ta Keyfi sürgün” spotuyla ve “İşçiler Yine Sürüldü” başlığıyla duyurdu okuyucusuna. Haberde, CHP Zonguldak İl Genel Meclisi ve Grup Başkan Vekili Mustafa Uzundal’ın “İşçi kardeşlerimizin mahkeme kararıyla kazandıkları haklarını vermek yerine oradan oraya sürdüler. Bu aymazlıktır. Heçbir kamu yararı yoktur. Bilakis bu kamuyu zarara uğratmaktır” görüşlerine yer verdi.

     Sürgünü, “Önce Mobbing sonra Sürgün” başlığıyla veren Birgün gazetesi, haberin içeriğinde de, Yol-İş Sendikası Kastamonu 2 Nolu Şube Sekreteri Ahmet Savaş Dırbalı’nın “Mobbinglerle, baskılar ve yer değiştirmelerle bizleri yıldıracaklarını sanıyorlar ama yanılıyorlar. Bunların bu uygulamaları bizim ne kadar haklı olduğumuzun kanıtıdır” ifadelerine yer verdi.

    Evrensel gazetesi de olayı, “Zonguldak İl Özel İdaresinde Onlarca Sürgün” spotu altında “Bu hukuksuzluktan Vazgeçin” başlığıyla verdi.

    Gazete, haberin içeriğinde de işçilerin sürülmesine tepki gösteren CHP Zonguldak İl Genel Meclisi ve Grup Başkan Vekili Mustafa Uzundal’ın “Zonguldak’taki AKP zihniyeti bu kararından derhal vazgeçmelidir” çağrısına ve Yol-İş Sendikası Kastamonu 2 Nolu Şube Sekreteri Ahmet Savaş Dırbalı’nın “Bıçak kemiğe Dayandı” açıklamasına geniş yer verdi.

    Devrek’te günlük yayın yapan Bölge Haber gazetesi de bugünkü sayısında sürgünlere geniş yer verdi. Gazete, “AKP’liler Sahip Çıkmadı, Zonguldak İl Özel İdaresinde” spotuyla ve “11 İşçi Sürgün Edildi” manşetiyle okuyucusuna haberi duyurdu.

   Zonguldak Halkın Sesi gazetesi de işçi sürgününü, “Korkunun Ecele Faydası Yok” manşetiyle duyurdu. Gazete haberinde “Zonguldak İl Özel İdaresi yasal haklarını arayan ve direnen işçilerin sürgün edilmesine Yol-İş Sendikası Sekreteri Savaş Dırbalı’dan sert tepki” spotuyla okuyucusuna duyurdu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAFA KAFAYA ÇARPITILAR
KAFA KAFAYA ÇARPITILAR
BAŞKAN  BOZKURT: BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİREN ÖZEL GÜNLERDİR
BAŞKAN BOZKURT: BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİREN ÖZEL GÜNLERDİR