Advert
Advert

SEÇİMİN KAZANANLARI BELLİ OLDU

Ereğli Kömür Havzası Amele Birliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı, sandık ve şube organlarında 2021-2024 döneminde görev alacak temsilcilerin seçimi dün yapıldı.

SEÇİMİN KAZANANLARI BELLİ OLDU
Bu içerik 1508 kez okundu.
Advert

 

 Ereğli Kömür Havzası Amele Birliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı, sandık ve şube organlarında 2021-2024 döneminde görev alacak temsilcilerin seçimi dün yapıldı. Merkez, Karadon Bölgesi, Gelik Bölgesi, Kozlu Bölgesi, Üzülmez Bölgesi, Amasra Bölgesi ve Armutçuk Bölgelerinde seçimler yapıldı. Dün sabah saat 07.00’de başlayan seçim 17.00’de son buldu.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Amele Birliği seçimlerinde kendi bölgesi olan Gelik'te oy kullandı. Gelik İşletme Müdürlüğü'nde 9 aday olduğunu belirten Başkan Yeşil "Hepsine de oy verdim. Hepsi de benim arkadaşım" dedi.

Seçimi kazanan temsilciler şu şekilde;

Merkez: Mustafa Aydos, Taşkın Ar.

Karadon Bölgesi: Yalçın Yiğit, Adem Arabacı.

Gelik Bölgesi: Adem Aydeniz, Serkan Günay.

Kozlu Bölgesi: Kozlu Yener Arslanboğa, Ramazan Aktepe

Üzülmez Bölgesi: Osman Tutkun, İsmail Köseoğlu.

Amasra Bölgesi: Timur Yüksel, Yasin Sağay.

Kandilli(Armutçuk): Metin Artırmak, Muhammet Kahraman.

Seçimlerde Corona Virüs sürecinde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi Kilimli İşletmesi’nden gelen görüntüler şaşkınlık yarattı. Müessese yöneticilerinin tüm uyarılara rağmen iki vardiyanın çakışmasına neden olduğu, bu nedenle Amelebirliği Seçimlerinde oy kullanmak isteyen madencilerin, salgın döneminde izdihamına yol açıldığı belirtiliyor. Müessese Müdürü Fazlı Uncu ile Kilimli İşletme Müdürü Ümit Değirmenci’nin ısrarlı uyarılara rağmen maden işçilerinin salgın döneminde izdihamına yol açmaları tepkiyle karşılandı.

YILDIZ: “MÜESSESE VE İŞLETME YÖNETİCİLERİNİN TUTUMU NEDENİYLE PANDEMİ KURALLARINA DA UYULAMAZ BİR DURUM OLUŞTU”

GMİS Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız da duruma tepki göstererek, “Salgın döneminde tüm uyarılarımıza rağmen, maden işçilerinin izdihamına neden oldular. Amelebirliği Seçimlerinde demokratik haklarını kullanmak isteyen maden işçilerinin engellenmeye çalışmasını da hoş görüyle karşılamamız mümkün değil. Müessese ve işletme yöneticilerinin tutumu nedeniyle pandemi kurallarına da uyulamaz bir durum oluştu. Uyardık, dinlemediler. Meydana gelebilecek tüm olumsuzluğun sorumlusu müessese yönetimidir” dedi.

Amele Birliği yönetimi 6 İşveren,7 işçi,1 bakanlık temsilcisi, 1 Sandık Başkanı olmak üzere 15 yöneticiden oluşuyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BATUHAN DURDUBAŞ AVUKATLIĞA BAŞLADI
BATUHAN DURDUBAŞ AVUKATLIĞA BAŞLADI
LİSE MÜDÜRÜ AĞAÇTAN DÜŞTÜ
LİSE MÜDÜRÜ AĞAÇTAN DÜŞTÜ