Advert
Advert
Advert

TUTULMAZ: ZONGULDAK'IN MİLLİ MÜCADELE TARİHİNDE AYRI ÖNEMİ VAR

Vali Mustafa Tutulmaz’ın Zonguldak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılı ve Uzun Mehmet’i Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı

TUTULMAZ: ZONGULDAK'IN MİLLİ MÜCADELE TARİHİNDE AYRI ÖNEMİ VAR
Bu içerik 404 kez okundu.
Advert

 

 Vali Mustafa Tutulmaz’ın Zonguldak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılı ve Uzun Mehmet’i Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Tutulmaz’ın mesajı şöyle: “Kömürle hayat bulan, Karaelmas diyarı, emeğin ve alın terinin başkenti Zonguldak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılını en içten dileklerimle kutluyorum.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Zonguldak’ın derin toprakları altındaki servet-i madeniye ne kadar kıymetli ise bizim nazarımızda Zonguldak’ta o kadar kıymetli bir vilayetimizdir.” Sözüyle övgüsüne mazhar olan, Cumhuriyet sonrası kurulan ilk vilayet olma unvanını da taşıyan ilimiz ve çevresinin, Milli Mücadele tarihimiz açısından ayrı bir yeri ve önemi vardır.

Bu vesileyle başta ATATÜRK olmak üzere ülkemizin bağımsızlık ve özgürlüğü, bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliği uğrunda canını hiç düşünmeden feda eden Milli Mücadele kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

En önemli enerji kaynaklarımızdan birisi olan taş kömürünü ülkemiz sanayisi ve ekonomisine kazandırmak için yerin metrelerce altında emek harcarken hayatını kaybeden maden şehitlerimiz ile Zonguldak’ın yer altı zenginliği ve önemli bir değeri olan taş kömürünü bizlere kazandıran Uzun Mehmet’irahmet ve saygıyla anıyorum. “

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI  308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
PROJELERİNİ AÇIKLADI
PROJELERİNİ AÇIKLADI