Advert

DEVREK'TE FABRİKA ÇALIŞANLARI AŞILANDI

Türkiye genelinde eski normale dönüşün daha erken olması için aşılama çalışmalarına hız verildi.

DEVREK'TE FABRİKA ÇALIŞANLARI AŞILANDI
Bu içerik 1611 kez okundu.
Advert

 

   -Sercan KAPUSUZ-

   Türkiye genelinde eski normale dönüşün daha erken olması için aşılama çalışmalarına hız verildi.

SGK’lı çalışanlara aşılanma hakkının verilmesiyle birlikte de Türkiye’de ve Devrek'te aşılama rekorları kırılmayı başlandı.

   Devrek'te vatandaşların yanı sıra sanayi çalışanlarıda aşılanıyor. Fabrikalardan sırayla gelen işçiler mobil ekiplerce aşılandıktan sonra tekrar işinin başına dönüyor.

   Devrek İlçe Sağlık Müdürlüğü aşı ekibi tarafından 22 Haziran günü Çanakçılar Doxa Mobilya fabrikasinda çalışan 90 işçinin BionTech aşısı ile aşılanmasıyla sanayi çalışanlarının aşılanmasına başlandı.

  Sanayi çalışanlarının aşılanmaya başlanması hakkında  Devrek İlçe Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada;

  "SGK’lı çalışanlara aşılanma hakkının verilmesiyle birlikte Devrek'tede aşılamada hızlı bir artış oldu. SGK'li çalışanların çoğunluk kısmının  fabrikalarda çalışan işçiler olmasından dolayı İlçe Sağlık Müdürlüğü'müzün mobil aşı ekiplerince fabrika işçileirne aşılama işlemi başlamıştır.

  Fabrika işçilerinin aşılanması kapsamında aşı olmak için fabrikadan ayrılmak zorunda kalan işçilerin oluşturacağı üretim durma sorununa çözüm olarak mobil ekiplerimiz fabrikalara giderek işçilerin aşılarını yapmaktadır. Bu kapsamda mobil aşı ekiplerimiz 22 Haziran günü Çanakçılar Doxa Mobilya fabrikasinda çalışan 90 işçinin BionTech aşısını yapmış bulunmaktadır. Aşı ekiplerimiz sanayi çalışanlarının aşılamaları bitene kadar aşılama uygulamasına devam edecektir.

   Ayrıca aşıdan korkulacak bir şey yok. Aşı hakkı gelen vatandaşların en kısa sürede sağlık merkezlerine gelerek aşı olmalarını istiyoruz. Özellikle yaşlı nüfusun yoğunlukta olduğu bölgemizde toplum bağışıklığı oluşturmak üzere tüm halkımızı aşıya davet ediyoruz. Kısa sürede etkin aşılama yaparsak pandemiden kurtulmuş oluruz."denildi.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
VALİ YARDIMCISI VE İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI
VALİ YARDIMCISI VE İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI
3 GÜNDE 4 HEMŞERİMİZİ KAYBETTİK
3 GÜNDE 4 HEMŞERİMİZİ KAYBETTİK