Advert
Advert

HAYAT BOYU ÖĞRENME ETKİNLİKLERİ

Çaycuma Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan ve yıl boyunca usta öğreticilerin eğitimiyle el emeği göz nuru ürünler hazırlayan kursiyerlerin günüydü.

HAYAT BOYU ÖĞRENME ETKİNLİKLERİ
Bu içerik 591 kez okundu.
Advert

 

      Çaycuma Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan ve yıl boyunca usta öğreticilerin eğitimiyle el emeği göz nuru ürünler hazırlayan kursiyerlerin günüydü.

      Çaycuma Kaymakamlığı önderliğinde İlçe Milli Eğitim ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı yılsonu sergisi dolu dolu geçti. Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene; Zonguldak AK Parti Milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar, Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Per. Asteğmen Hüseyin Alpergin, İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Gökmen, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Çaycuma Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Gökhan İncircioğlu, STK temsilcileri, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

       ‘Hayat Boyu Öğrenme’ etkinlikleri kapsamında kursiyerlerin el emeği ürünlerinden hazırlanan yılsonu sergisi ve konseri yoğun ilgi gördü. Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun yıl boyunca açılmış olan kurslarda usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından yapılmış olan ürünlerin bulunduğu stantları gezerek kurslar ve yapılanlar hakkında bilgi aldı. Kaymakam Coşgun, serginin hazırlanmasında emeği geçen tüm kursiyerlere teşekkür etti.

      Halk Eğitim Merkezleri 7’den 77’ ye tüm bireylerin sosyal ve kültürel alanlarda kendilerini geliştirdiklerini söyleyen, Çaycuma Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Gökhan İncircioğlu; “ Çaycuma Halk Eğitimi Merkezi olarak tüm dünyada yaşanan pandemi dönemindeki kısıtlamalara rağmen ‘Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün Halk Eğitim Merkezleri “Dikiş, nakıştan ibaret değildir’’ söylemiyle hareket ederek 2020-2021 eğitim öğretim yılında 80 farklı dalda 251 kurs ile vatandaşlarımızı buluşturup 2702 kursiyerimizin sertifikalandırılmasını sağladık. Yıl sonu sergisi dolayısıyla el emeği göz nuru sergileriyle destek veren bütün kursiyer arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

“72 farklı alanda 3681 kursiyere ve öğrenciye eğitim imkanı

Çaycuma Halk Eğitim Merkezi Müdürü İncircioğlu; ‘Köylerde Halk Eğitimi’ projesi ile bu eğitim-öğretim yılında ilçemize bağlı 30 köyümüzde Milletvekilimiz Ahmet Çolakoğlu ve İŞKUR İl Müdürlüğünün büyük destekleri ile 40 adet İŞKUR destekli ve istihdam garantili kurs açarak 3 milyon TL’lik ödeneğin kursiyerlerimize aktarılmasına ve istihdam edilmelerine katkıda bulunduk. Halen devam etmekte olan 72 farklı alanda 3681 kursiyere ve öğrenciye eğitim imkanı veriliyor.

Bu bağlamda Genel Müdürlüğümüzün her zaman her yerde herkes için eğitim ilkesiyle tüm vatandaşlarımızı kurslarımıza davet ediyor, kurslarımızın açılmasında bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Kaymakamımıza, Milletvekilimize ve İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından program konserle devam ederek son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2022 RIFAT ILGAZ ŞİİR ÖDÜLÜ KATILIM KOŞULLARI AÇIKLANDI
2022 RIFAT ILGAZ ŞİİR ÖDÜLÜ KATILIM KOŞULLARI AÇIKLANDI
CAMİYE ENGELLİ RAMPASI İSTENİYOR
CAMİYE ENGELLİ RAMPASI İSTENİYOR