Advert

MUHTARLARIN YENİ BAŞKANI BUDAK OLDU

Devrekli muhtarlar başkanını seçti.

MUHTARLARIN YENİ BAŞKANI BUDAK OLDU
Bu içerik 2310 kez okundu.
Advert

 

    -Sercan KAPUSUZ-

   Devrekli muhtarlar başkanını seçti.

    Devrekli Muhtarlar Derneği başkanlığına Raşit Budak seçildi.

    Devrek Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Devrekli Muhtarlar Derneği 5. Olağan Genel Kurulu'nda 82 muhtar oy kullandı.

    Dernek başkanlığı seçimine iki aday yarıştı. Adaylardan biri mevcut başkan olan Muhterem Benli olurken diğer aday Gürbüzler Köyü muhtarı Raşit Budak oldu.

  Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen genel kurul açılış konuşması,  İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşu, denetleme kurulu seçimi, faaliyet raporunun okunmasıyla başladı.

   Genel kurulun Divan Başkanlığını Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Şerafettin Nas yaparken katiplik üyeliklerine Hüseyin Recep Topal ve  Aytekin Çakmaklı seçildi.

  Açılış konuşmasının ardından başkanlık için yarışan adaylarınyatığı konuşmanı ardından genel kurula katılan Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Şerafettin Nas'ta bir konuşma yaptı.

  Başkan Nas, siz muhtar arkadaşlarıma müjdelerim var diyerek başladğı konuşmasında: "Kongreler bizim bayramımızdır. Seçimin kazananı kaybedeni olmaz. Kazanan Devrekli Muhtarlar Derneği olacak.

   Köy muhtarlarımıza daha farklı değer veriyoruz. Köy muhtarlarımız kendi başlarına birer belediye gibiler. köylerin sorunlarıyla onlar ilgileniyorlar ama bunun yanı sıra il genel meclisinde söz hakkına sahip değillerdi.

   Köy muhtarları artık il genel meclisinde söz hakkına sahip olacak oturum ücreti alacak. Sadece oy hakkınız olmayacak. Köy muhtarları olarak artık il genel meclisinde konuşabileceksizniz. Siz köy muhtarlarının elektirik ve su parası gibi bir yükünüz var. O yükü sizin sırtınızdan almak için çalışıyoruz onuda üzerinizden alacağız.

   Belediye başkanlıkları artık belediye sınrlarında kalan mahalle muhtarlarların elektirik su dağalgaz gibi faturularını ödeyecek. Mahalle muhtarına büro tahsis edecek. Bunun yanı sıra muhtarlar olarak sonuçta bizler de insanız izin almamız gereken durumlar oluyor. Mahalle ve köy muhtarlarımıza yardımcı olmaları açısından  maaşı sigortası devlet tarafından karşılanan kendi mahallesinden en az lise mezunu bilgisayar kullanabilen bay bayan sekreter atanacak.

bunların yanı sıra ilerleyen zamanlarda sizlere vereceğim bir kaç müjdem daha olacak onlar için çalışmlarımız sürmekte. bugün burada başkanlık için yarışacak olan  muhtar arkadaşlarıma başarılar diliyorum" dedi.

    Yapılan konuşmların ardından muhtarlar oy kullanmak için sırayla oy pusulalarını aldı. Biten oy kullanma işleminin ardından yapılan sayımda 82 oy kullanıldığı görüldü. 82 oyun 2'si geçersiz sayılırken oyların 45'ini Raşit Budak 35'ini ise Muhteraem Benli aldı. Bu sonuçlar ile 45 oyla Devrekli Muhtarlar Derneği'nin yeni başkanı Raşit Budak oldu.

 Yeni Başkan Budak'ın Yönetimi ise şu şeklde şekillendi;

Yönetim Kurulu Asil :

Turgay Karadeli

Özcan Karabağlı

KamilAydın

Mehmet Kaya

Hüseyin Karaöz

Mehmet Ergirdi

Metehan Öksüz

Şaban Torlak

Yahya Sivri

Asim Başoğlu

Denetleme Kurulu Asil:

Dursun Doruköz

Sabri Tüsüz

Özkan Bostancı

Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Üst Kurul Delegeleri:

Şengül Geldi

Ramazan Tabak

Metehan Öksüz

Hasan Ermağan

Turgay Karadeli

Özcan Karabağlı

Özkan Bostancı

Asim Başoğlu

Hüseyin Karaöz

Cemal İnam

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kazım Bulazar     0000-00-00 Başarılar diliyorum,her şey Devrek icin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
VALİ YARDIMCISI VE İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI
VALİ YARDIMCISI VE İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI
3 GÜNDE 4 HEMŞERİMİZİ KAYBETTİK
3 GÜNDE 4 HEMŞERİMİZİ KAYBETTİK