Advert
Advert
Advert

"EMEKLİYİZ, AÇIZ, İSYANDAYIZ!"

Tüm Emekliler Sendikası DevrekTemsilciliği, emekli maaşlarıyla ilgili Devrek Cumhuriyet Alanı'nda bir araya gelerek, açıklama yaptı.

Bu içerik 919 kez okundu.
Advert

 

 -Secan KAPUSUZ-

Tüm Emekliler Sendikası DevrekTemsilciliği, emekli maaşlarıyla ilgili Devrek Cumhuriyet Alanı'nda bir araya gelerek, açıklama yaptı.

  Tüm Emekliler Sendikası DevrekTemsilciliği tarafından yapılan açıklamada siyasilerin seçim süreçlerinde emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözüleceği, mağduriyetlerin giderileceği vaat ettikleri hâlde seçimlerden sonra unuttukları dile getirilirken, emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının siyasi iktidar tarafından acilen çözülmesini istendi.

   Devrek Cumhuriyet Alanı'nda bir araya gelen emeklilerin sorunlarını Tüm Emekliler Sendikası DevrekTemsilciliği adına dile getiren Satuk Kadam: "Temmuz ayı ile birlikte emekçilerin ve emeklilerin maaşlarına yapılacak zam oranları yine iktidarın enflasyon oyunu ile gündemimize girmiş bulunmaktadır. Temel tüketim mallarına yapılan zamlar %50’lerde seyrederken verecekleri zam sadaka düzeyinde olacak.

Ülkemiz mafya, çete ilişkilerinin siyaset ile iç içe geçtiği, ortaya atılan iddialara iktidarın ve bağımlı yargının kulağını tıkadığı, halkın açlığının ve krizin görmezden gelindiği bir süreci yaşıyor.

“Aç varsa siz de doyurun” gibi halkla dalga geçen bir anlayışla karşı karşıyayız.

NATO toplantısında “dünya liderleri” bir araya geldiler. Dünya halklarının pandemi ve ekonomik krizler dahil hiçbir yararlı görüşmenin olmadığı zirveden, iktidarın ülkemize biçtiği görev ise, Afganistan’da bekçilik!

Çok tehlikeli olan bu görev, ABD ve dünya sermayesine şirin görünmeye ve yönetememe durumunu kurtarmaya çalışan iktidarın son ve çaresiz çırpınışlarıdır. Gençlerimizi iktidarın kendini kurtarma hamlesine kurban edilmemesi için karşısındayız.

Bir taraftan ülkeyi güllük gülistanlık göstermeye çalışan, diğer taraftan çok gecikmiş aşılama durumunu toparlamaya çalışan iktidar ekonomik krizi yine halka yüklemeye çalışmaktadır.

Her kesime baskıyı arttıran iktidar, ortaya atılan yolsuzluk ve kara para aklamaların üstünü örterken, toplumu ayrıştıran, kutuplaştıran söylemiyle muhalifleri hedef göstererek sokağa salınan güruhların siyasal cinayetler işlemesine yol açmaktadır.

Seçim süreçlerinde emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını çözeceklerini, mağduriyetlerini gidereceklerini vaat ettikleri hâlde seçimlerden sonra unuttular.

Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını siyasi iktidar tarafından acilen çözülmesini istiyoruz.

Emekli sendikalarını ve muhalif partileri kapatma girişimleri gibi anti demokratik yöntemleri de kullanan iktidar, demokrasinin son kırıntılarını da ortadan kaldırmaktadır.

Siyasi iktidar emekli sendikalarını kapatmaya çalışacağına uluslararası yasalara da uyarak emeklilerin sendika hakkını tanımalıdır.

Ülkede huzurdan, barıştan, demokrasiden bahsetmek suç, ekonomik kriz var demek ise yasak hale getirilmiş, demokratik eylem ve etkinlikler basit ve akıldışı bahanelerle engellenmiştir.

Böyle bir yaşama mahkûm değiliz! Alanlarda haykırıyoruz, emekliyiz, açız, isyandayız!

Alın terimizi döktüğümüz ülkemizde, barış ve huzur içinde, insanca yaşamak istiyoruz.

Kimseden sadaka ya da lütuf istemiyoruz! “Bayram harçlığı” değil, yılda dört maaş tutarında ikramiye istiyoruz. Pandemi bahanesi ile 65 yaş üstüne yasaklanan toplu taşıma araçları serbest hale gelmelidir.

Bizlere gelince “kaynak yok” diyenler, onlarca yerden maaş alanlara kaynak yaratanlar kaynağı nereden yaratıryorlarsa oraya baksınlar. Ülke kaynaklarını 5 yandaşa peşkeş çekmek yerine, ülkenin emekçilerine ve emeklilerine verirseniz hepimize yeter!

İşte bu nedenle bugün Tüm Emekliler Sendikası olarak alanlardayız. Susmuyoruz, haykırıyoruz!

Emekliyiz, insanca yaşamak istiyoruz!" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI  308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
PROJELERİNİ AÇIKLADI
PROJELERİNİ AÇIKLADI