Advert

8 MİLYON EMEKLİ AÇLIK SINIRINDA

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Başkanı Hüseyin Memiş, 8 milyon emekliyi açlık sınırının altında maaş verilmesine isyan etti.

8 MİLYON EMEKLİ AÇLIK SINIRINDA
Bu içerik 413 kez okundu.
Advert

 

 Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Başkanı Hüseyin Memiş,  8 milyon emekliyi açlık sınırının altında maaş verilmesine isyan etti.

TÜED Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  "8 milyon emekli açlık sınırının altında maaş alıyor"dedi. Emekliye bunu reva görenleri Atatürk'e şikayet eden Emekliler Derneği Başkanı Hüseyin Memiş, şunları söyledi: "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ümüz 30 Haziran 1927'de emekli olduğu günü Türkiye Emekliler Derneği olarak her sene 30 Haziran'a Emekliler Haftası olarak kutluyoruz. Ulu önder a Atatürk'ümüz Nurlar içinde yatsın. Biz emeklilere bugünlere gösterdiği için bütün emekli camiamız Atatürk'ümüz sayesinde çoluk çocuklarımızı kimseye muhtaç olmadan geçinmeye çalışıyoruz. 94 sene önce yaktığı Işık sayesinde ulu önderimiz 14 milyon emekli dul ve yetimimizin duaları sonsuza dek senin üzerine olsun, Rahat Uyu ulu önderimiz. Türkiye'mizin her yerinde senin eserlerin var. Sonsuza dek senin eserlerini Allah izin verdiği müddetçe yaşatacağız, nurlar içinde uyu. Sekiz milyon emeklimizin maaşı bin 500 TL, açlık sınırımızın yarısı kadar. Bize bunu reva görenler utansın. Seni 94 sene önce bir emekler için söylediğin sözleri bugünkü idareciler unuttular" Atatürk'ün Sözü: Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu o milletin yaşama kudretinin en önemli kıssasıdır. Mazide mukdedirken bütün kuvveti ile çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
VALİ YARDIMCISI VE İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI
VALİ YARDIMCISI VE İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI
3 GÜNDE 4 HEMŞERİMİZİ KAYBETTİK
3 GÜNDE 4 HEMŞERİMİZİ KAYBETTİK