Advert
Advert

KILIÇDAROĞLU: ZONGULDAK EMEKLİLERİN KENTİ OLDU

Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun 5 bin kişilik işçiye ihtiyacı var

KILIÇDAROĞLU: ZONGULDAK EMEKLİLERİN KENTİ OLDU
Bu içerik 546 kez okundu.
Advert

     

     CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Zonguldak’a değindi.

     “19 yılda memleketi bu hale getirdiler. Sandığa gideceksin, oyunu vereceksin. 5 yıl sonra Türkiye'nin nereye geldiğini göreceksin. Haramilerin iktidarını nasıl indirdiğimizi göreceksin. Milletin hakkının nasıl teslim edildiğini göreceksin.” diye konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu Zonguldaklılara seslendi:

     “Efendim, 8-9 Temmuz tarihinde Zonguldak’a 25 kişilik bir heyetimiz gitti. Orada da milletvekili arkadaşlarımız, disiplin kurulu arkadaşlarımız ve parti meclisi üyesi arkadaşlarımız 8 ilçeyi zirayet ettiler. Onlar da büyük sıkıntıları dinlediler, Zonguldak’ın önemi, emeğin başkenti olarak tanımlanmasıdır.

      Yeraltının kilometrelerce altkında insanlar alınteriyle kömür çıkarırlar. Kömür karasının ne kadar değerli olduğunu öğrenmek istiyorsa bir vatandaş Zonguldak’a mutlaka gitmelidir.

      Beş bin kişilik söz verdiler. 19 yıldır asla bu sözü yerine getirmediler. Türkiye taş kömürünün 5 bin kişilik işçiye ihtiyacı var. Dışarda 10 milyon işsiz var ama kadro vermiyorlar. Niçin?  ‘Niye Zonguldak’tan kömür çıkaralım ki, yurt dışından kömür getiriyoruz, diyorlar. Bizim işçi kazanacak, niye bizim işçi kazansın ki (!) yurt dışındaki işçi kazansın’ diyorlar. Ama sana oy vermez. Hayır diyor efendim. Hayır, diyor iktidar sahibi. Hem saray hem beslemeleri hayır, diyor. Sen istediğin kadar konuş, ben onlara 5 bin kişilik kadroda vermem, ama sandık geldiğinde onlar yine giderler AK Partiye oy verirler.

     Zonguldaklı kardeşim, yeraltında çalışan kardeşim, sen hâlâ sandığa gittiğinde AKP'ye oy veriyorsan, şikâyet etmeyeceksin, aç kaldığında da şikayet etmeyeceksin, hakkını da aramayacaksın. Ama hakkını arıyorsan, çoluk çocuğun işsizse, yeraltında kömür dururken, o kömürü buradan çıkarmayıp, dışarıdan getiriyorlarsa, sandığa gideceksin, dersini vereceksin. Tek oyla dersini vereceksin. O zaman bu ülke kurtulur, bu Zonguldak şaha kalkar. Nüfusu azalıyor Zonguldak’ın. Herkes Zonguldak’ı terkediyor. Zonguldak çalışan işçilerin kenti değil emeklilerin kenti oldu. Bu ayıptan kim kurtaracak? Zonguldaklılar kurtaracak.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
VALİ YARDIMCISI VE İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI
VALİ YARDIMCISI VE İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI
3 GÜNDE 4 HEMŞERİMİZİ KAYBETTİK
3 GÜNDE 4 HEMŞERİMİZİ KAYBETTİK