Advert
Advert

20 HAFIZ MEZUN OLDU

Devrek’e bağlı Gürbüzler Köyünde bulunan Gürbüzler Köyü Kur’an Kursunda hafızlık icazet merasimi ile 20 genç hafız icazetlerini aldı.

20 HAFIZ MEZUN OLDU
Bu içerik 912 kez okundu.
Advert

   

  Devrek’e bağlı Gürbüzler Köyünde bulunan Gürbüzler Köyü Kur’an Kursunda hafızlık icazet merasimi ile 20 genç hafız icazetlerini aldı.

  Devrek Müftülüğü’nün Gürbüzler Köyü Kur’an Kursunda düzenlediği 28. hafızlık mezuniyet töreni 08 Ağustos Pazar günü Gürbüzler Kur’an Kursu Bahçesinde yapıldı. Türkiye’nin ve bölgenin çeşitli yerlerinden programı takip etmek için gelen misafirlere hafızlar ve hocalar Kur’an-ı Kerim ziyafeti sundu.

   Türkiye’nin sayılı Kur’an Kursları arasında yer alan ve 36 yıldır kesintisiz olarak faaliyetlerini sürdüren Gürbüzler Köyü Kur'an Kursu'nda düzenlenen hafızlık merasiminde 20 genç, hafızlıklarını tamamlamanın ve belge almanın mutluluğunu yaşadı.

 Bu yıl 28. gerçekleştirilen organizasyona; AKP Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, DİB Eğitim Hizmetleri GenelMüdürlüğüHafızlık Eğitimi Daire Başkanıİbrahim Yılmaz, İl Müftüsü Aşır Durgun, İlçe Müftüsü Hasan İzmirli, İlçe Müftüleri, Şeyh-ül Kurra Hafız Ramazan Pakdil, öğrencilerin velileri yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

   Programın başında Gürbüzler Köyü Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ertan Akca, Derneğin faaliyetleri ile ilgili bilgi sundu.

  Açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Hasan İzmirli: “Dinimiz hafızlığa, hafızlara çok büyük değer vermiştir. Kur’an-ı Kerim’in tümünü ezberleyerek onun zihinlerde ve sadırlarda muhafazası olan hafızlık, Rasülullah (sav) ile başlamış ve günümüze kadar gelmiştir. Kıymeti büyük bir ameldir. Hafızlar Kur’an sevgisini diri tutmaktadırlar. HAFIZ sözlükte “koruyan, ezberleyen” anlamına gelir. Siz hafızlar olarak bu dinin, bu vatanın, bu milletin muhafızlarısınız.” dedi.

   Hafızları, anne babalarını tebrik eden İzmirli sözlerine “Hafız gençlerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Kutluyorum. Hayırlı olsun. Hafız olmakla sorumlulukları daha da artmıştır. Kendilerini geliştirmelerini, Kur’an, evren, insan kitaplarını iyi okumalarını, yabancı dil öğrenmelerini özellikle tavsiye ediyorum. Anne babalarını tebrik ediyorum" dedi.

  Ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Beyin tebrik mesajı okunurken AKP Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen kısa bir konuşma yaptı.

  Program, Gürbüzler Köyü Kur'an Kursu'ndan mezun olan, seçkin hafızların (Yakup Baltacı - Fatih Camii İmam Hatibi-, Hayrettin Taşçı - Pınarönü Köyü Kademler Mah. Camii İmam Hatibi-, Süleyman Başyiğit - Çaydeğirmeni Bld. Hazreti Hatice Camii İmam Hatibi-, Sadık Arık - Bolu Merkez Yıldırım Beyazıt Camii Müezzin Kayyımı) Kur'an-ı Kerim tilavetleriyle devam etti.

  Program,Şeyh-ül Kurra Hafız Ramazan Pakdil'in riyasetinde, Hafız öğrencilerin kısa surelerin okunması ile devam etti.

  Hafız öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrasında İl Müftüsü Aşır Durgun “Kuran-ı Kerim’i okumanın ve ezberlemenin öneminden” bahsetti ve DİB Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hafızlık Eğitimi Daire Başkanı İbrahim Yılmaz “Hafızlık ve hafızlığın önemi, Kur’an’ı Kerim’iezberlemenin, anlamanın ve onun yaşanmasının önemi/hikmeti ve Başkanlığın Hafızlık Eğitimi hakkındaki çalışmaları” ile ilgili konuşmalarını yaptı.

Sınavda başarılı olan öğrencilere Hafızlık Belgeleri takdim edilerek, hafız öğrencilere TDV Devrek Şubesi tarafından yarım altın, Gürbüzler Köyü Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından gram altınverildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI