Advert
Advert

TEKNOFEST'TEN TAM PUAN

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) takımları TEKNOFEST İnsansız Hava Aracı Yarışması’nda her geçen gün yeni bir başarıya imza atıyor.

TEKNOFEST'TEN TAM PUAN
Bu içerik 331 kez okundu.
Advert

 

         Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) takımları TEKNOFEST İnsansız Hava Aracı Yarışması’nda her geçen gün yeni bir başarıya imza atıyor. 2018 yılında Mühendislik Fakültesi bünyesinde kurulan ve ismini üniversitenin eski ismi ile Zonguldak'ın değeri olan karaelması yaşatabilmek amacıyla Black Diamond Space and Aerospace Team (B-Dispate) olarak belirleyen takım, Berkay Akdemir'in kaptanlığında katıldığı Teknofest Model Uydu ve Teknofest İnsansız Hava Aracı Yarışması’nda Kritik Tasarım Rapor (CDR) aşamasında 100 tam puan alarak bir sonraki aşamaya geçti. Takım Model Uydu Ekip Lideri Volkan Ömür Çağlar öncülüğünde 2021 Türksat Model Uydu Yarışması Ön Tasarım Raporu(PDR) aşamasından da 98.9 puan aldı.

        Açıklamada, “Takımlarımızın başarısında Üniversitemiz ve Mühendislik Fakültesi Dekanlığının desteği ve B-Dispate Uzay ve Havacılık Takımımızın ana sponsorları arasında olan Metal Yapı Holding ile Skymark Aerospace’nin kazanılan başarıda payı vardır. Dış paydaşlarla, ana sponsorlara, bu süreçte takıma destek veren üniversitenin bütün birimlerine ve takımın bütün üyelerine başarılarının devamını dileriz” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
VALİ YARDIMCISI VE İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI
VALİ YARDIMCISI VE İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI
3 GÜNDE 4 HEMŞERİMİZİ KAYBETTİK
3 GÜNDE 4 HEMŞERİMİZİ KAYBETTİK