Advert
Advert
Advert

DEVREK’TE CHP VE ADD’DEN ALTERNATİF TÖREN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanlığı ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Atatürk anıtı önünde alternatif bir tören düzenleyerek çelenk sundu.

DEVREK’TE CHP VE ADD’DEN ALTERNATİF TÖREN
Bu içerik 993 kez okundu.
Advert

 

   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanlığı ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Atatürk anıtı önünde alternatif bir tören düzenleyerek çelenk sundu.

    Devrek’te, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Devrek Kaymakamlığı’nın düzenlediği tören sonrasında CHP Devrek İlçe Başkanlığı ile ADD Devrek Şubesi Atatürk anıtı önünde alternatif bir tören düzenleyerek çelenk sundu.

   Törene, Devrek belediye Başkanı Çetin Bozkurt, CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, Belediye Meclisi Üyeleri, CHP ve  ADD Yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

   Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, yakın silah arkadaşları ve ebediyete intikal etmiş aziz şehitler ve gazilerin anısına yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

    Törende bir konma yapan ADD Devrek Şube başkanı Tülay Karademir,

“Ülkemizin ve milletimizin varlığı söz konusu olunca, 30 Ağustos, bu coğrafyanın en haklı, en onurlu, en kutsal savaşı ve zaferidir. Bu nedenle, kısıtlanamaz ve yasaklanamaz” dedi.

    Başkan Karademir konuşmasını şöyle sürdürdü:

    “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, yoktan var edilen şanlı ordumuzun kazandığı, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı, 99. yıldönümünde bir kez daha gururla kutluyoruz.

    30 Ağustos, kazanılacak siyasi zaferlerin ve tüm dünyaya örnek olacak devrimin temelini oluşturmuştur. Büyük Zafer sonrası, Atatürk: “Asıl savaş bundan sonra başlıyor. En büyük savaş cehalete karşı yapılan savaştır. Gerçek kurtuluş ancak cehaletin ortadan kaldırılmasıyla mümkündür.” sözleriyle, gerçekleştireceği büyük kültür devrimini de müjdelemekteydi. Özümüze dönüş ve özden yola çıkarak, çağdaşlaşmayı öngören bu kültür, aynı zamanda toplumu bir arada tutan, çağa taşıyan, bizi millet yapan Cumhuriyet Devrimidir…

     Cumhuriyet kültürüne savaş açan; yerine cemaatleri, tarikatları koyarak Türkiye’yi çağdışına sürükleyen siyasi iktidara uyarılarımızı yinelemekteyiz: 30 Ağustos, sadece Türk Milleti’ni yok olmaktan kurtaran bir zafer değildir. Yarattığı sonuçla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde; millet egemenliğine dayalı tam bağımsız, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin de kuruluş süreci ve başlangıç tarihidir.

    Büyük Atatürk: ‘Tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir. Yazan, yapana sadık kalmazsa, değişmeyen hakikat insanlığı şaşırtacak bir mahiyet alır.’ demektedir. Tarihimizi saptıranları, yerine uydurma tarih yazmaya çalışanları da, tekrar tekrar uyarıyoruz. Başaramayacaksınız.

    30 Ağustos ve şanlı tarihimiz halkımızın güvencesindedir. Milli zaferlerimizi ve Atatürk Devrimlerini unutturmaya çalışanlar; Türk Milleti’ni çağdaş dünyaya taşıyan Cumhuriyet Devrimi’nin aydınlığına yenilmeye mahkûmdur.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yaratıcısı Başkomutan ve Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah ve yol arkadaşlarını, vatan savunmasında canlarını feda eden şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.”

    Tören, Şef Süreyya Akkaş yönetimindeki Devrek Belediye Bandosu’nun konseri ile sona erdi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI  308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
PROJELERİNİ AÇIKLADI
PROJELERİNİ AÇIKLADI