Advert

KAPKAÇ: AVUKAT VARSA EKSİKSİZ ADALET VARDIR

Zonguldak Barosu yeni adli yıl dolayısıyla Valilik Binası önünde tören düzenledi.

KAPKAÇ: AVUKAT VARSA EKSİKSİZ ADALET VARDIR
Bu içerik 262 kez okundu.
Advert

 

 Zonguldak Barosu yeni adli yıl dolayısıyla Valilik Binası önünde tören düzenledi.

Zonguldak Valilik Binası önünde düzenlenen törene çok sayıda avukat katıldı. Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan törende saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okundu. Düzenlenen törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Zonguldak Baro Başkanı Av. Türker Kapkaç “ 2021-2022 adli yıl başlangıcında; bizleri çağdaş, laik, sosyal hukuk devleti içinde yaşamayı hedef gösteren, Türkiye Cumhuriyeti’nim kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, 1938 yılında kurulmuş baromuzun vefat eden  tüm avukat meslektaşlarımı, vatanımızı, milletimizi, hukuku ve demokrasiyi korumak için canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Zonguldak Barosu, kurulmuş olduğu 1938 yılından bu yana hukukun üstünlüğü ile hukuk devleti kurum ve kavramlarını savunmuş, bu ilkelerin yaşama geçmesi, yerleşmesi için mücadele etmiş ve hiçbir siyasi kimliğin yanında yahut yakınında değil yalnızca ve daima hukukun yanında durmuştur.

Yeni adli yılımızda da Zonguldak Barosu olarak yine en önemli görevimiz, ülkemize, demokrasimize, hukukun üstünlüğüne, yargı bağımsızlığına, hukuk devletine, insan haklarına ve savunma hakkına sonuna kadar sahip çıkmaktır. Yeni adli yılımızın ülkede hukuki güvenliğe, hızlı, adil, bağımsız ve tarafsız bir yargıya ve güçlü bir savunmaya vesile olmasını temenni ediyorum.

Adaletin ve hukukun üstünlüğünün sağlanmasında kişi hak ve özgürlüklerinin korunmasında avukat en büyük güvencelerden biridir. Avukat, adaletin vatandaşla kurduğu köprüdür. Avukat varsa, eksiksiz adalet vardır. Avukatlık Kanunu'nun 1. Maddesinde yer alan “yargının kurucu unsuru olan avukat, bağımsız savunmayı temsil eder”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İMARA AYKIRI YAPILAR YIKILACAK
İMARA AYKIRI YAPILAR YIKILACAK
ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNE AĞAÇ VE DOĞA SEVGİSİ ANLATILDI
ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNE AĞAÇ VE DOĞA SEVGİSİ ANLATILDI