Advert

CİNBİR’İN SAMSUN’A ATANMASI HEYECAN YARATTI

Hemşerimiz, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir’in son kaymakamlar kararnamesi ile Samsun Vali Yardımcılığına atanması, Samsunlular tarafından memnuniyetle karşılandı.

CİNBİR’İN SAMSUN’A ATANMASI HEYECAN YARATTI
Bu içerik 863 kez okundu.

 

    Hemşerimiz, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir’in son kaymakamlar kararnamesi ile Samsun Vali Yardımcılığına atanması, Samsunlular tarafından memnuniyetle karşılandı.

     1999-2003 yılları arasında Samsun’un Vezirköprü Kaymakamlığı görevinde bulunan Şevket Cinbir’i Vezirköprülü muhtarlar “Efsane Samsun’a Dönüyor” diyerek memnuniyetlerini ifade etti.

    Söz konusu Vezirköprülü Muhtar Ayhan Alper sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Şevket Cinbir’in Samsun’a atanmasıyla ilgili sevincini şu ifadelerle dile getirdi:

    “Vezirköprü’deki kaymakamlık görevi süresince yaptığı başarılı çalışmalar ile efsane kaymakam olarak hafızalara kazınan Kaymakam Şevket Cinbir, Samsun’a geri dönüyor. Son olarak İzmit Kaymakamlığı görevinde bulunan Cinbir, kararname ile Samsun Vali Yardımcılığına atandı. Vezirköprü’yü tanıyan ve gittiği günden buyana ilçede yaşanan gelişmeleri takip etmesiyle bilinen kaymakam Cinbir’in Samsun Vali Yardımcısı olarak atanması Vezirköprü adına sevindirici bir haber oldu”

   Görev yaptığı her şehirde halkla bütünleşen, halkla-devlet arasında gönül bağı kuran, yoksulların yanında yer alan ve eğitim öğretime büyük önem veren Kaymakam Cinbir, başarılı çalışmalarıyla da göz dolduruyor. Kaymakam Cinbir ayın zamanda görev yaptığı kentlerde bir çok ilklere imza atan biri olarak tanınıyor.

    Bölge haber ailesi olarak değerli büyüğümüz, ağabeyimiz Şevket Cinbir’e yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.

    Şevket Cinbir Kimdir?

    15 Ekim 1967'de Devrek'te doğdu.

    İlkokulu Mahmutoğlu Köyünde bitirdi. Orta okul ve liseyi Devlet Parasız Yatılı olarak Eskişehir'de okudu, 1984 yılında Eskişehir Atatürk Lisesinden mezun oldu.

    1988 Yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 25 Ekim 1989'da Ağrı Kaymakam adayı olarak mesleğe başladı.

    Bir yıl İngiltere'de kaldı. Balıkesir-Balya, Bolu-Mudurnu, Bolu-Akçakoca Kaymakam vekilliklerinde bulundu. Üç yıllık staj dönemini takiben Rize-İyidere, Tunceli-Pertek, Van-Başkale, Samsun-Vezirköprü, Manisa-Kırkağaç, Bolu-Gerede, İstanbul-Bahçelievler, Ankara-Gölbaşı, Mersin-Silifke ve Kocaeli-İzmit Kaymakamlığı görevini yürüttü. Son Kaymakamlar kararnamesi ile Samsun Vali Yardımcılığına atanan Şevket Cinbir buradaki görevine başladı

    Bir dönem İstanbul 3 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Üyeliği de yapan Cinbir, evli, üç çocuk babası.

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI