Advert
Advert
Advert

DEVREK'TE OKULLARA 11 GEÇİCİ İŞÇİ ALINACAK

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda, Toplum Yararı Programı(TYP) kapsamında çalıştırılmak üzere 11 geçici işçi alınacak.

DEVREK'TE OKULLARA 11 GEÇİCİ İŞÇİ ALINACAK
Bu içerik 767 kez okundu.
Advert

 

 -Yasemin ALTUN-

  Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda, Toplum Yararı Programı(TYP) kapsamında çalıştırılmak üzere 11 geçici işçi alınacak.

  Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “ Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği yapılarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Program(TYP) Kapsamında Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Okulların temizliği ve bakım onarımı projesi için 11 geçici işçi çalıştırılacak.

  Katılım şartlarının programa başvuru anında, programa başlama anında ve program süresince taşıması gerekmektedir.

ARANAN NİTELKER:

1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayitli olmasini ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmemiş olmamalarını ve isteğe bağlı sigortalılık hariç 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamalarını ifade eder.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasini ifade eder.

3. Emekli ve malul aylığı almamak; TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP'ye katılabilir.

4. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç): TYP'den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP'ye katılamaz.

5. Bir kişi TYP'lerden yalnızca birisine müracaat edebilir. Birden fazla TYP 'ye başvuramaz, başvurması halinde tüm başvurulan geçersiz sayılır.

6. Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP 'lere,

  a)Adrese Dayal Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) kayıtlı aynı hanede oturan kişilerden şartlan sağlayan herkes başvuru yapabilecek, ancak bir kişi katılımcı olarak belirlenecektir.

  b) Seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde aynı adreste oturan kişilerden birden fazla kişinin isminin olması halinde; başvuranlardan kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacaktır. Kurum kayt tarihlerinin aynıolması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP'ye katılacaktır.

7. TYP'nin başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katilimet başvurusu alınamaz.

8. Müracaatçılar arasında başvuru şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılanlar listeden çıkarılacak olup değerlendirmeye alınmayacaktır.

9. Asil olarak programa başlatılanlar arasından şartları taşımadığı tespit edilenler programın her aşamasında hiçbir ödeme yapılmaksızın programdan çıkartılacaktır.

İŞİN NİTELİKLERİ:

-İşin süresi 270 (ikiyüzyetmiş) gündür.

-Program 23/09/2021 tarihinde başlayıp, 22/06/2022 tarihinde bitecektir.

-Sosyal Güvenlik primleri Yüklenici kurum tarafindan ödenecektir.

-Müracaatlar 07/09/2021 tarihinde başlayıp, 11/09/2021 tarihine kadar saat 23:59'a kadar Alo 170, E-Şube ve E-devlet üzerinden yapılacaktır. İl Müdürlüğü/Hizmet Merkezinden şahsen başvurular alınmayacaktır.

-Gelen müracaatlar sonucu oluşan başvuru listesi üzerinden TYP asil katılımcılar Noter kurası yöntemiyle belirlenecektir.

- Noter kurası sonucu belirlenen asil katılımcılar İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Zonguldak İş Çalışma İş Kurumu Müdürlüğü ilan panolarında ilanen duyurulacaktır.

-Noter kurası yöntemiyle sonucu belirlenmiş olan 171 asil katılımcıdan; Merkez İlçe 55(ellibeş) katılımcı, Kilimli İlçesi 9 (dokuz) katılımcı, Kozlu İlçesi 10 (on) katılımcı, Gökçebey İlçesi 5 (beş) katılımcı, Devrek İlçesi 11 (onbir) katılımcı, Çaycuma İlçesi 23(yirmiüç) katılımcı, Alaplı İlçesi 16 (onaltı) katılımcı ve Kdz. Ereğli İlçesi'nde 42 (kırkiki) katılımcı yüklenici kurum işyerlerinde görevlendirilecek olup bu görevlendirmeler mümkün olduğunca katılımcıların ikaamet adreslerine göre belirlenecektir. Ancak yüklenici kurum tarafından yapılan görevlendirmeyi kabul etmeyenler asil katılımcılar yerine başvuru listesinden yedek katılımcılar belirlenecektir.

-Asil olarak belirlenen katılımcılar 22/09/2021 Çarşamba günü en geç saat 17:30'a kadar İl ve liçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

 İlanen duyurulur. " denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI  308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
PROJELERİNİ AÇIKLADI
PROJELERİNİ AÇIKLADI