Advert
Advert

İLKÖĞRETİM HAFTASI BAŞLADI

Devrek’te 2021-2022 Eğitim- Öğretim Yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle Devrek Kaymakamlığı önünde tören düzenlendi.

İLKÖĞRETİM HAFTASI BAŞLADI
Bu içerik 349 kez okundu.
Advert

 

  -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek’te 2021-2022 Eğitim- Öğretim Yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle Devrek Kaymakamlığı önünde tören düzenlendi.

  İlköğretim Haftası kutlaması Devrek Cumhuriyet Alanında bulunan Atatürk Anıtı’na Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya'nın Devrek Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Pandemi tedbirleri kapsamında düzenlenen programa  Devrek Belediye Başkan Yardımcısı Recep Korum, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya, Şube Müdürleri Muhammet Atlı ve Özkan Poyraz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire ve okul müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

  Okullarda yeni tip korona virüsüne karşı tedbirlerinin alındığını belirten Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya;

  “Eğitim, bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir. Türk Eğitim sistemimiz; tüm vatandaşlarımızı; Türk Milli Eğitiminin temel amaçlarından biri olan "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin, dengeli ve düzgün bir karaktere sahip olmasını, aynı zamanda iyi insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirilmesi" görevini üstlenmiştir.

  Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi "Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder." Bu düşünceden yola çıkarak, Ülkemizi muasir medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak olan Bakanlığımızın ortaya koyduğu 2023 hedefleriyle buluşturacak olan temel unsur da yine eğitimdir. Bu bağlamda eğitim ve öğretimdeki önemli hedefimiz; çocuklarımızın yetenek ve ilgilerinin dahilinde zihinsel, ruhsal, sosyal gelişimlerine öncülük edip milli, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.

  6 Eylül itibarı ile, Devrek İlçemizde Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 21 okulumuzda, 582 idareci ve öğretmenimiz, 6636 öğrencimiz ile ders başı yapmış bulunmaktayız. 2021/2022 Eğitim ve öğretim yılı ders zili çaldı. Covid19 kaynaklı özlem bitti. Şimdi koridorlarımızda öğrencilerimizin şen kahkahaları yükseliyor. Sayın Bakanımızın bizim temennimiz odur ki herhangi bir salgın sebebiyle artık okullarımız kapanmasın ve bizler öğrencilerimizden ayrı kalmayalım.

  Bu duygu ve düşüncelerimle konuşmama son verirken 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor saygılar sunuyorum.” diye konuştu.

  Müdür Kahya'nın yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasıyla tören sona erdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İMARA AYKIRI YAPILAR YIKILACAK
İMARA AYKIRI YAPILAR YIKILACAK
ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNE AĞAÇ VE DOĞA SEVGİSİ ANLATILDI
ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNE AĞAÇ VE DOĞA SEVGİSİ ANLATILDI