Advert
Advert

TÜBİTAK BAŞKANI DEVREKLİ EKİBİ ZİYARET ETTİ

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen insansız hava araçları yarışmalarını izledi. Yarışmaları yakından takip eden Başkan Mandal Zonguldak'ı temsil etmek için Devrek'ten katılan "Gökkurt Karae

TÜBİTAK BAŞKANI DEVREKLİ EKİBİ ZİYARET ETTİ
Bu içerik 684 kez okundu.

 

-Sercan KAPUSUZ-

 TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen insansız hava araçları yarışmalarını izledi. Yarışmaları yakından takip eden Başkan Mandal Zonguldak'ı temsil etmek için Devrek'ten katılan "Gökkurt Karaelmas İHA" takımınıda ziyeret etti.  

   Bursa'da Yunuseli Havalimanı'nda yarışmacı takımların her birini ziyaret ederek sohbet eden TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Devrek Anadolu Lisesi öğrencilerinin kurduğu danışman öğretmenliğini Burak Demirci'nin yaptığı "Gökkurt Karaelmas İHA" takımı ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi aldı.

 Gökkurt Karaelmas İHA ekibi danışman öğretmeni Burak Demirci yaptıkları proje hakkında TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'a bilgi verirken yaptığı ziyeretten dolayı Başkan Mandal'a teşekkür etti.

Yarışlara katılan öğrencilere teşekkür eden Mandal, Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında öğrenciler arasında yoğun bir yardımlaşma ve rekabet olduğunu, bunun da kendilerini çok memnun ettiğini kaydetti.

  TEKNOFEST havacılık yarışmaları 13–18 Eylül tarihlerinde Bursa'da düzenlenecek. İHA sergisi ve ödül törenleri 21 – 26 Eylül tarihlerinde TEKNOFEST Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivalinde yapılacak.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI