Advert

2 SAAT ÖNCEDEN HAVALİMANI'NDA OLUN

ZONHAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya yurtdışına çıkacak olan yolcuların 2 saat öncesinde havalimanında hazır bulunmalarını istedi.

2 SAAT ÖNCEDEN HAVALİMANI'NDA OLUN
Bu içerik 555 kez okundu.

 

-Sercan KAPUSUZ-

 ZONHAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya yurtdışına çıkacak olan yolcuların 2 saat öncesinde havalimanında hazır bulunmalarını istedi.

Zonguldak havalimanında yoluların uçuş saatine geç kalmaları ve PCR tesleri yüzünden uçağa binememeleri üzerine ZONHAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya yolcuları uyarmak zorunda kaldı.

ZONHAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya yaptığı uyarıda Zonguldak havalimanından yurtdışına çıkacak yolcuların mağduriyet yaşamamaları adına uçuş saatlarinden 2 saat önce ve 72 saat geçerli olan PCR testlerini gerekiyorsa 2 gün önceden yaptırmaları gerektiğini vurgulayarak:

  "Malesef son günlerde Zonguldak Havalimanina gec gelmeler yüzünden  bazi yolcularimiz ucagi kacirmaktadirlar.Bu hem bizleri üzmekte,hemde yolcularimiz maddi-manevi zarar görmektedirler.Lütfen nasil Düsseldorf havalimanina,Sabiha Gökcen Havalimanina erken gidiyorsaniz Zonguldak Havalimanina da ucustan 2 saat önce muhakkak geliniz. Bu Kural biletlerinizde dahi yaziyor.Ucak havalimaninda da olsa kaptan kontuarlari kapattirdiktan sonra (kalkistan 45-50 dakika Önce) hicbir sekilde yolcu Kabul edilememektedir.Kaptan Pilotun kararina da kimse karisamamaktadir.Bu sebeple lütfen erken geliniz.

   Yetismeyen PCR Testleri yüzünden zaman zaman yolcularimiz magduriyet yasamaktadirlar ve ucaga aşısı veya testi olmayanlar kabul edilmemektedir.Ya da “Genesungschein” i olanlar da kabul ediliyor. Bu nedenle PCR testler 72 saat geçerli olduğu için testinizi 1 gün önce değil,2 gün önce yaptırın lütfen.Önemli olan Almanya ya indiğinizde test süresi 72 saat dolmamış olsun.

Örneklemek gerekirse Çarşamba uçacak yolcu pazartesi,Cumartesi uçacak yolcu Perşembe test olmaya gitsin lütfen.

   Bildiğiniz üzere ağır bir Pandemi sürecinden geçiyoruz.Bu bağlamda hem merkezi otoritelerin,hemde yerel birimlerin aldığı birsürü uygulamalar var.Bizlerde Havalimanı yönetimi olarak almış olduğumuz Pandemi kararları doğrultusunda;

Hem Siz değerli yolcularımızı,hem Havaalanı personelimizi korumak amacıyla yolcu yakınlarını geçici olarak Terminal içerisine alamamaktayız.İstisna olarak engelli yolcu yakınlarımız ve hamile,bebekli yolcu yakınları sayılabilir.Ayrıca terminal içerisine girdikten ve işlemler tamamlandıktan sonra yolcularımız malesef dışarı tekrar çıkamamaktadırlar.

Pandemi sebebiyle geçici olarak alınan bu önlemler sebebiyle tüm yolcu ve yakınlarından anlayış bekliyoruz.

  Terminale girişlerdeki kontroller sırasında bazı yolcularımız kemerlerini çıkarmamakta ısrar etmektedirler.Sizlerinde malumu üzere uluslararası tüm havalimanlarında emniyet kontrolleri sırasında kemerler ve hatta bot,çizme türü ayakkabılar çıkartılır.Bu konuda da anlayışınıza sığınarak güvenlik görevlilerimize yardımcı olmanızı rica ediyoruz. Yaşanan olumsuzluklar la ilgili şikayetlerinizi

Dilek ve temennilerinizi Terminal binası içindeki şikayet kutularına atmanızı ve bizleri bilgilendirmenizi önemle rica ediyoruz. Zira Sizlerin memnuniyeti en ön plandadır."

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI