Advert

11 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞACAK

Devrek'te dikilecek olan 11 bin fidan için çalışmlar başladı.

11 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞACAK
Bu içerik 1014 kez okundu.

 

   -Sercan KAPUSUZ-

   Devrek'te dikilecek olan 11 bin fidan için çalışmlar başladı.

   Devrek Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Devrek İlçe Stadyumu'nun bulunduğu alana dikilecek olan 11 bin fidan için çalışmalar başladı.

   Her yıl Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye'de eş zamanlı olarak 81 şehirde ve ilçede "Milli Ağaçlandırma Günü" kapsamında 11.11.2021 Perşembe günü saat 11.11'de fidan dikilecek. Ülke genelinde olduğu gibi eş zamanlı olarak Devrek'te de 11 bin fidan dikimi gerçekleşecek.    

     Düzenlenen fidan dikme projesi kapsamnında bu yıl Devrek'te, Devrek Ormen İşletme Müdürlüğü ve Devrek İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü'nün ortak çalışmasıyla Devrek İlçe Stadyumunun bulunduğu 88 dönümlük alana 11 bin fidan dikilecek. Gerçekleştirilecek olan proje hakkında açıklama yapan Devrek İlçe Gençlük  ve Spor Müdürü Cihan Durdubaş;

  "Tarım ve Orman Bakanlığının heryıl proje olarak uyguladığı 11 bin  fidan projesi bu yıl  yetkililerimizin uygun görmesi ile ilçemiz stadyum alanının olduğu 88 dönümlük alanda Devrek İşletme Müdürlüğü'nün uhdesinde uygulanacak. Tesislerimizin bulunduğu alanda Orman İşletme Müdürlüğümüzün 11bin fidan dikimi için alt yapı çalışmaları devam ediyor.

 Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 11.11.2021 Perşembe günü saat 11.11'de ülke genelinde olduğu gibi eş zamanlı olarak ilçemizde de 11 fidan dikimi gerçekleşecek. Alanın zemini için iyileştirme çalışmaları devam ederken projenin tesislerimizde uygulanması için destek olan AK Parti Zonguldak Milletvekilimiz Sayın Ahmet Çolakoğlu'na, İl Müdürümüz Sayın Hakan Yüksel'e, Zonguldak Orman Bölge Müdürümüze, Devrek Orman İşletme Müdürümüze, Ak Parti ilçe Başkanı Murat Durdubaş'a ve emeği geçen diğer yetkililere şimdiden şükranlarımı sunuyorum." dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI