Advert
Advert

ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNE AĞAÇ VE DOĞA SEVGİSİ ANLATILDI

“Kalbimin Ağacı Yurdumun Ağacı” adlı bir projesi çerçevesinde Okul Müdürü Ahmet Metin Işıldak anasınıfı öğrencilerine ağaç hikayeleri okuyarak destek verdi.

ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNE AĞAÇ VE DOĞA SEVGİSİ ANLATILDI
Bu içerik 454 kez okundu.
Advert

 

  -Sercan KAPUSUZ-   

   Devrek Fatih İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Nazmiye Tığ tarafından “eTwinning Projesi” kapsamında kurulan “Kalbimin Ağacı Yurdumun Ağacı” adlı bir projesi çerçevesinde Okul Müdürü Ahmet Metin Işıldak anasınıfı öğrencilerine ağaç hikayeleri okuyarak destek verdi.

     Müdür Işıldak, öğrencilerden “ağacı sevmelerini ve çevreyi korumalarını” istedi. Müdür Işıldak şöyle konuştu:

     “Hergün birlikte yaşadığımız, bize oksijen sağlayan ağaçları, ormanlarımızı sevmeliyiz, onları koruyup kollamalıyız. Canlıların yaşamı için büyük önem arzeden ağaçlar her dönem güzel.  Onları sevelim. Onlarda bize bol bol oksijen sağlasınlar.”

    Proje çerçevesinde Devrek İlçe Halk Kütüphanesi memuru Zuhal Çetinoğlu da okula gelerek anasınıfı öğrencilerine getirdigi ağaç hikayeleri kitaplarını okudu. Öğretmen Nazmiye Tığ, “Projemizde bu haftayı öykülerine ayırdık. çocuklara hem kitap sevgisini hem de ağaçların öykülerini yüreklerine kazıyoruz.” dedi.

     Proje kapsamında öğrencileri Işık Bastonculuk’a götüren öğretmen Nazmiye Tığ, burada da çocukların hem dünyaca ünlü Devrek bastonunu tanımalarını hem de bastonun yapıldığı bölgemizde sıkça yetişen Kiren (Kızılcık) ağacılarını tanımalarını sağladı.

     Baston ustası Sevil Badur da öğrencilere Kiren (Kızılcık) ağacını tanıttı, uygulamalı olarak bastonun nasıl yapıldığını, anlattı.

     Usta Badur, öğrencilerden ağacı ve yeşili sevmesini istedi. Öğrencilere Devrek bastonu’nun önemini anlatan Usta Badur, “Hayvan figürlerini Kızılcık dallarına işleyerek yaptığı birbirinden değişik ve farklı özelliklere sahip bastonları meraklılarının beğenisine sunuyoruz. Badur, bastonların sap kısmını yılan, balık, kurt, salyangoz, at, köpek, leylek, kurbağa, maymun gibi hayvan figürleriyle işleyerek, onları adeta birer sanat eserine dönüştürüyoruz”dedi.

    Öğrenciler de baston Ustası Sevil Badur ablalarına verdiği bilgiler nedeniyle teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
  KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!