Advert
Advert

KİMSESİZLER MEZARLIĞINDA TOPRAĞA VERİLDİ

Gustav Sielemann’a sahip çıkarak cenazesini pandemi kurallarına çerçevesinde Devrek Müftülüğünün oluruyla da islami kurallara göre Kimsesizler Mezarlığı’nda defnedildi.

KİMSESİZLER MEZARLIĞINDA TOPRAĞA VERİLDİ
Bu içerik 1242 kez okundu.
Advert

     Sercan Kapusuz-

     Devrek’te yaşayan bir Alman Kimsesizler Mezarlığına defnedildi.

     Devrekli bir arkadaşının tavsiyesi üzerine 4 yıl önce Almanya’dan Devrek’e gelerek yerleşen Alman vatandaşı Gustav Sielemann koronavirüs tedavisi gördüğü Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ndi yaşamını yitirdi.

     Almanya’nın  Bramsche kenti nüfusuna kayıtlı olan 69 yaşındaki Gustav Sielemann Devrek’te konu komşularına yardımlarıyla tanınıyordu.

     Atatürk Devlet Hastanesinde bir süredir kanser tedavisi gördüğü öğrenilen Gustav Sielemann’ın 2 hafta öncede koronavirüse yakalandığı ve bu nedenlede yaşamını yitirdiği kaydedildi.

     Devrek Belediye Başkanlığı Din Görevlisi Muhammet Çekirdekçi’nin girişiyleriyle Zonguldak Polisi ile Hastane Yönetimi harekete geçerek Alman Büyükelçiliği aracılığıyla Gustav Sielemann’ın Almanya’daki yakınlarına ulaşıldı. Ancak yakınları Gustav Sielemann’ın cenazesini almak istemedi. Bunun üzerine Devrek Belediyesi, 5 gündür hastane morgunda bekleyen Gustav Sielemann’a sahip çıkarak cenazesini pandemi kurallarına çerçevesinde Devrek Müftülüğünün oluruyla da islami kurallara göre Kimsesizler Mezarlığı’nda defnedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
  KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!