Reklamı Geç

DEVREK'TE ÖĞRENCİLER AŞILANMAYA DEVAM EDİYOR

“Zonguldak’ta Gençlik Aşılanıyor” projesi kapsamında Kovid19 aşısı tanımlaması yapılan grupta yer alan öğrenciler aşılandı.

DEVREK'TE ÖĞRENCİLER AŞILANMAYA DEVAM EDİYOR
Bu içerik 302 kez okundu.

 

 -Yasemin ALTUN-

  “Zonguldak’ta Gençlik Aşılanıyor” projesi kapsamında Kovid19 aşısı tanımlaması yapılan grupta yer alan öğrenciler aşılandı. Devrek'te velilerin onayı ile öğrenciler, mobil sağlık ekipleri tarafından okullarda aşı olmaya devam ediyor.

  Devrek Kaymakamlığı öncülüğünde İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Devrek'te okullarda aşı uygulaması devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerede Devrek Anadolu Lisesi öğrencilerinin aşılanmasının ardından sağlık ekiplerince

 bu kez Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri aşılandı.

  Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde sağlık ekiplerince kurulan mobil aşı merkezinde aşı yapılan öğrenciler 15 dakika gözetim altında tutulduktan sonra tekrardan derslerine katılıyor.

  Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde sağlık ekipleri tarafından önce e-nabız uygulaması üzerinden öğrencilerin velilerinden aşı onayı alındı. Aşı onayı verilen öğrencilerin kayıt işlemleri tamamlanarak aşılama işlemi yapıldı. Aşı vurulduktan sonra sağlık ekiplerince 15 dakika gözlem altında tutulan öğrenciler daha sonra tekrardan derslerine katıldı.

   İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Türk Kızılayı ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile ebeveyn onayı ile kovid19 aşı tanımlaması yapılan grupta yer alan öğrencilerin aşılanmasıyla ilgili şöyle dedi:

“Kovid 19 salgını, 11 Mart 2020 tarihi itibarı ile ciddi bir halk sağlığı sorunu olarak ortaya çıkmış ve acilen yanıt verilmesi gereken bir sürecin başlatılmasına neden olmuştur. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı, Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel öğretim kurumlarında, dünyada ve ülkemizde etkisini gösteren kovid19 salgınına karşı sağlık bakanlığı covid19 uygulama rehberi doğrultusunda gerekli tedbirler alınarak 06/09/2021 tarihinde başlamıştır.

 Kovid19 salgınında Sağlık Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen en önemli ve etkili müdahale kitlesel kovid19 aşılamasıdır. Zonguldak’ta İl Sağlık Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde aşılama çalışması merkez ve tüm ilçelerimizde eş zamanlı olarak başlamış olup önümüzdeki günlerde öğrencilerimizin okullarında sürdürülmeye devam edecektir. Çocuklarımızın mutlu geleceği, Ülkemizin aydınlık yarınları için yüz yüze eğitime aralıksız devam etmemiz gerekiyor. Aşı yaptırarak sağlığımızın korunmasına hizmet ederken aynı zamanda çocuklarımızın yüz yüze eğitim aldıkları okullarından uzak kalmamasına da katkı sunmuş olacaksınız. Çocuklarımız bunu hakkediyor. Duyarlılığınız için teşekkür ediyor desteğinizi bekliyoruz.”dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BÜŞRA’NIN ÖLÜMÜ İLÇEYİ HÜZNE BOĞDU
BÜŞRA’NIN ÖLÜMÜ İLÇEYİ HÜZNE BOĞDU
GÖVDESİ TTK'DE ÜRETİLDİ
GÖVDESİ TTK'DE ÜRETİLDİ