Reklamı Geç
Advert
Advert

CHP VE ADD'DEN ALTERNATİF TÖREN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanlığı ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Atatürk anıtı önünde alternatif bir tören düzenleyerek çelenk sundu

CHP VE ADD'DEN ALTERNATİF TÖREN
Bu içerik 638 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanlığı ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Atatürk anıtı önünde alternatif bir tören düzenleyerek çelenk sundu.

  Devrek’te, 29 Ekim Bayramı nedeniyle Devrek Kaymakamlığı’nın düzenlediği tören sonrasında CHP Devrek İlçe Başkanlığı ile ADD Devrek Şubesi Atatürk anıtı önünde alternatif bir tören düzenleyerek çelenk sundu.

  Törene, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, ADD Devrek Şubesi Başkanı Tülay Karademir, Belediye Meclisi Üyeleri, CHP ve  ADD Yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, yakın silah arkadaşları ve ebediyete intikal etmiş aziz şehitler ve gazilerin anısına yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Törende bir konuşma yapan, CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü;

  "Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesiyle perçinlediği Cumhuriyetimizin 98. Yaşı ve Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 Özgürlük ve bağımsızlığı karakteri kabul eden Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyetimizin temelinde, mevcut anayasamızda da vurgulanan “Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti” anlayışı vardır. Hukukun üstünlüğüne inanmış bizlerin, bugün verdiği “Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırma” mücadelesinin de meşru dayanağı budur. Vatandaşlarımızın kalıcı huzur ve adalet talebine ancak Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırdığımızda ulaşılabilecektir.

Ulu Önderimizin, “Siyasi, askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsunlar ekonomik zaferlerle taçlandırılmazsa, kazanılan zaferler kalıcı olmaz” uyarısı da özgürlük ve bağımsızlığımızın yol haritası niteliğindedir. Oysa ülke ekonomimizin bugün içinde bulunduğu tablo, Atatürk’ün uyarısının aksine üretmeyen, savurgan, liyakatsiz, yandaşları koruyan ve dışa bağımlı bir politika izlenilmesinin sonucudur. Özellikle kadınlar ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimiz, bu ekonomi politikasının getirdiği ağır yükün altında ezilmektedir.

 Ancak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde ve eşsiz iradesiyle Milli Kurtuluş Savaşı’nı başarıyla tamamlamış ve cumhuriyeti kurmuş olan ülkemiz, bugün de içinde bulunduğu zor koşulları ortadan kaldıracak birikime sahiptir. Bu bağlamda unutulmamalıdır ki martın sonunun getirdiği bahar, geniş bir mutabakata dayalı demokrasi mücadelesinin ilk neticesidir. Türkiye, cumhuriyete ve demokrasiye kalpten bağlı milletimizin verdiği güçle büyük ve kalıcı hedeflerine mutlaka ulaşacaktır.

 Bu duygu ve inançla 98. yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve terörle mücadelede şehit olan kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Yaşasın Cumhuriyet!" dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BÜŞRA’NIN ÖLÜMÜ İLÇEYİ HÜZNE BOĞDU
BÜŞRA’NIN ÖLÜMÜ İLÇEYİ HÜZNE BOĞDU
GÖVDESİ TTK'DE ÜRETİLDİ
GÖVDESİ TTK'DE ÜRETİLDİ