Advert
Advert

COŞKU HER YERDE

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Devrek'te büyük bir coşkuyla kutlandı.

COŞKU HER YERDE
Bu içerik 232 kez okundu.
Advert

 

-Sercan KAPUSUZ-

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Devrek'te büyük bir coşkuyla kutlandı.  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yılı dolayısıyla Devrek'te çeşitli etkinlikler düzenlenirken, Belediye Şehir Bandosu eşliğinde yapılan Fener Alayı Yürüyüşü bayram coşkusunu daha da artırdı.

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 29 Ekim akşam üzeri gerçekleştirilen Fener alayı yürüyüşüne Kaymakamlık konutu önünden Cumhuriyet alanına kadar genci yaşlısı elinle Türk bayrakları ile  binlerce kişi katıldı. Fener Alayına Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt,daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de fener alayına katılanlar arasında idi.

 FENER ALAYI'NDA DEVREK TEK YUMRUK OLDU

Cumhuriyet Fener Alayı yürüyüşünde Devrek tek yumruk oldu. 7'den 70'e vatandaşların

katıldığı ve Kaymakamlık konutu önünden başlayıp Cumhuriyet Alanı'nda son bulan Fener Alayı önemli görüntülere sahne oldu. Anlı- şanlı bayrağımızın açıldığı Fener Alayı'nda gençlerin omuzları üzerinde taşınan ay yıldızlı bayrağımız muhteşem görüntüler ortaya çıkardı.

 Yürüyüşün ardından Zafer Konseri düzenlendi. Konser kapsamında Şef Remzi Budak önderliğinde Devrek Kültür Derneği Korosu ve Batum Çelikler birbirinden güzel eserler seslendirirken konsere katılan vatandaşlar da şarkılara eşlik ettiler.

 Ayakta alkışlanan konser sonunda Şef Remzi Budak önderliğinde Devrek Kültür Derneği Korosu ve Batum Çelikler'e, Belediye Başkanı Çetin Bozkurt tarafından çiçek takdim edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
  KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!