Advert
Advert

DEVREKLİ ÖĞRENCİLER 'BENİM DE BİR FİKRİM VAR' DEDİ

"Benim de bir fikrim var " diyen Devrekli öğrenciler IV. Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğine katıldı.

DEVREKLİ ÖĞRENCİLER 'BENİM DE BİR FİKRİM VAR' DEDİ
Bu içerik 334 kez okundu.
Advert

 

 -Yeter KÖMEÇCİ-

 "Benim de bir fikrim var " diyen Devrekli öğrenciler IV. Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğine katıldı.

  Devrek Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi öğrencileri Ar-Ge yönü güçlü, tasarım alanlarında uygulanabilir ve üretime yönelik yüksek katma değerli proje fikirlerini sektör temsilcileri ve Ar-Ge kuruluşları ile bir araya getirmek amacıyla, Bartın Üniversitesi tarafından düzenlenen "4. Ar-Ge Proje Pazarı" etkinliğine katıldı.

  Bartın Üniversitesinin “Akıllı Lojistik ve Bütünleşik Bölge Uygulamaları” ihtisaslaşma alanında tematik olarak düzenlediği IV. Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğine Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi  öğrencileri rehber öğretmenleri Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Dilek Çayırlı öncülüğünde hazırladıkları “İlaç Kullanım Uygulaması” Projesi ile katıldı. Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi  öğrencileri hazırladıkları proje ile IV. Ar-Ge Proje Pazarı 2021 Özet Kitapçığında da yer almayı başardılar.

  Devrek Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi Robotik Kulübü öğrencilerinin yaptığı çalışmaları sundukları etkinlik standı katılımcıların büyük ilgisini gördü. TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve  Bartın Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Orhan Uzun , Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi robotik standını ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

  Hazırladıkları proje ile IV. Ar-Ge Proje Pazarı'na katılma fırsatı bulan öğrencilerinin birçok farklı üniversitesi ve lisesindeki öğrenciler, öğretmenler, akademisyenler ve Ar-Ge kuruluşları ile bir araya gelme fırsatı bulduğunu dile getiren Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi Müdürü Turgay Kırgil; "Bartın Üniversitesi tarafından düzenlenen IV. Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğine “İlaç Kullanım Uygulaması” Projesi ile Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Dilek Çayırlı’nın danışmanlığı ile katılan Şevval Tunay, Sena Topçular, Bahattin İlgör ve Can Akpınar isimli öğrencileriniz 2021 Özet Kitapçığında da yer almayı başardılar.

 Robotik Kulübü öğrencilerimizden Yusuf Eren Yılmaz, Burak Başer, Melih Ulukoz, Efe Batın Deliacı’nın robotik çalışmalarımızdan örnekler sundukları etkinlik standımız katılımcıların büyük ilgisini görürken, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal tarafından da ziyaret edildi. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Orhan Uzun ile tanışarak sohbet etme fırsatı bulan öğrencilerimiz, proje fikirlerine sahip #benimdebirfikrimvar diyen ülkemizin birçok farklı üniversitesi ve lisesindeki öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, akademisyenlerimiz ve Ar-Ge kuruluşlarımız ile bir araya gelme fırsatı buldular."dedi.

  Türkiye’nin yetişmiş insan kaynağını arttırmanın amaçlandığı etkinliğin Onur Kurulunda Bartın Valisi Sinan Güner, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik, TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek ile Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
  KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!