Advert
Advert

BAŞKAN BÜKRÜ: AZİZ HATIRASI ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN BÜKRÜ: AZİZ HATIRASI ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM
Bu içerik 294 kez okundu.
Advert

 

 -Yasemin ALTUN-

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

      Başkan Bükrü yayımladığı mesajında; Atatürk’ün “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir” sözünü hatırlatarak Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, ilelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, bedenen aramızdan ayrılışının yıl dönümünde büyük bir özlem, saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

      Başkan Bükrü mesajını şöyle sürdürdü:

      “Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmanın mücadelesini verdiğimiz bugünlerde ilhamımız, karakteri özgürlük ve bağımsızlık olan Ulu Önderimiz Atatürk’ün ‘Milletin kayıtsız şartsız egemenliği’ anlayışına dayalı devrimci fikirleridir.   Bugün; büyük bir azim, kararlılık ve inançla yıkıntıların arasından kurduğu bu ülkenin her karış toprağında O’nun yaşadığını, bu ülkenin her ferdinin gözbebeğinde O’nun bağımsız karakterinden bir parçanın parladığını çok iyi biliyoruz. Çünkü bizler, bağımsızlık mücadelesinde o muzaffer komutan ile aynı cephede savaşmış ve büyük bir destan yazmış; o büyük devlet adamı ile aynı yokluğu, yoksulluğu yaşamış, harabeye dönmüş kalıntıların arasından Cumhuriyeti kurmuş aziz kahramanların, aziz şehitlerimizin torunlarıyız.

      ‘Bağımsızlık ve demokrasi benim karakterimdir’ diyen ve bize başta Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere sonsuza kadar kararlılıkla savunup koruyacağımız iki büyük emanet bırakan Ata’mızın aramızdan ayrılışının 83.yılında bir kez daha yorulmadan yılmadan, hiçbir engele aldırmadan Cumhuriyet devrimlerini ve kazanımlarını koruyarak ülkemizi aydınlığa çıkartacağımıza söz veriyoruz!

      Biliyor ve inanıyoruz ki demokrasiyle taçlandırılmış cumhuriyetimiz sayesinde, iktisadi bağımsızlığa ve sosyal devlet anlayışına dayalı üretime, herkes için adalet ülküsüyle işleyen bağımsız yargıya, fikri, vicdanı ve irfanı hür nesiller yetiştiren eğitim sistemine, toplumsal huzura ve komşularımızla barış içinde yaşamı öngören akılcı dış politikaya kavuşacağız. Bu bizim, Büyük Atatürk başta olmak üzere tüm vatanseverlere, cumhuriyetimizin kökleşmesi için yaşamın her alanında fikren ve bedenen mücadele etmiş tüm vatandaşlarımıza karşı ortak sorumluluğumuzdur.

      Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikal edişinin 83. yıl dönümünde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
  KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!