Advert
Advert

DEVREK'TE YANAN ORMANLIK ALANA 100 BİN FİDAN DİKİLDİ

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın katılımlarıyla Milli Ağaçlandırma Günü programı kapsamında ‘Geleceğe nefes, dünyaya nefes’ etkinliğini Devrek'in ilçesi Akçabey Köyü

DEVREK'TE YANAN ORMANLIK ALANA 100 BİN FİDAN DİKİLDİ
Bu içerik 414 kez okundu.
Advert

 

 Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın katılımlarıyla Milli Ağaçlandırma Günü programı kapsamında ‘Geleceğe nefes, dünyaya nefes’ etkinliğini  Devrek'in Akçabey Köyünde gerçekleştirdi.

   Milli Ağaçlandırma Günü etkinliğinde Türkiye genelinde 252 milyon, Zonguldak‘ta 118 bin 750 fidan toprakla buluştu. Devrek'in Akçabey Köyü ormanlık alanında çıkan yangında yanan altı futbol sahası büyüklüğünde alana 100 bin fidan dikilerek ağaçlandırıldı. Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz,  Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu’na üstün çaba ve başarılarından dolayı teşekkür etti.

  Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği kapsamında Devrek'in Akçabey Köyü ormanlık alanında fidan dikme töreni düzenledi. Fidan dikim töreninde konuşan Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz; “Geçtiğimiz yıl dünyanın ve Türkiye’nin birçok ormanı çıkan yangınlarda çok büyük zararlar gördü. Orman teşkilatının üstün başarı ve çabasıyla yanan ormanlarımızı tekrar Yeşillendirerek milli değerlerimize kazandırıyoruz. Yapılan bu çalışmalar ile orman köylümüz ormanlarımızdan daha çok gelir elde edecek. Ormanlarımızda bu başarılı çalışmaları yürüten orman teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Orman sadece bir yeşillik değil orman insanların hayatını çok daha kolaylaştırma varlık.” dedi.

Fidan dikim törenine Zonguldak valisi Mustafa Tutulmaz, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, il jandarma alay Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Devrek Kaymakamı Ümit Altay,  daire müdürleri  ve vatandaşlar katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
  KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!