Reklamı Geç
Advert

EKMEK FİYAT TESPİT KOMİSYONU TOPLANDI

Devrek'te ekmek fiyat tarifeleri değişikliği talebi komisyonu toplandı.

EKMEK FİYAT TESPİT KOMİSYONU TOPLANDI
Bu içerik 238 kez okundu.

 

  -Yasemin ALTUN-

   Devrek'te ekmek fiyat tarifeleri değişikliği talebi komisyonu toplandı. Toplantıda, artan girdi maliyetleriyle birlikte fırıncı esnafının mağduriyetinin giderilmesi adına ekmek fiyatında yeni düzenlemenin zorunluluk olduğu vurgulandı.

  Devrek'te faaliyet yürüten fırıncıların talebi ve Devrek Ticaret ve Odası’nın çağrısı üzerine ekmek fiyat tarifesi değişikliği için oluşturulan komisyon, Devrek TSO Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu başkanlığında toplandı.

Devrek TSO, toplantı salonunda Devrek TSO Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu Başkanlığı’nda gerçekleştirilen ekmek fiyat tarifeleri değişiklik talebi komisyon toplantısında, Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, Zonguldak İl Tarım ve Orman Gıda ve Yem Şube Müdürü İsmail Barutçu, Devrek Belediyesi Zabıta Müdürü Ahmet Secer Sarı , Gökçebey Belediyesi Zabıta Müdürü Birol Türkyılmaz, Devrek Esnaf Sanatkârlar Odası Başkan Vekili İsmail Karaöz, Devrek TSO  Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu ve Oda Genel Sekreteri Cihat Yaban katılım sağladı.

  Toplantıda, 24.12.2017 tarih ve 30280 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Tacir Ve Sanayiciler Tarafından Üretilen Mal Ve Hizmetlerin Azami Fiyat Tarifelerinin Düzenlenmesi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” kapmasında ekmek fiyatının belirlenmesi amacıyla oluşturulan komisyon tarafından yapılan değerlendirmeler ve Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği (Tebliğ No: 2012/2)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (tebliğ no: 2017/23) istinaden fiyat tarifesinin Ticaret Bakanlığı’nın görüşüne sunulacağı kaydedildi. Ayrıca artan girdi maliyetleriyle birlikte fırıncı esnafının mağduriyetinin giderilmesi adına ekmek fiyatında yeni düzenlemenin zorunluluk olduğu vurgulandı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BÜŞRA’NIN ÖLÜMÜ İLÇEYİ HÜZNE BOĞDU
BÜŞRA’NIN ÖLÜMÜ İLÇEYİ HÜZNE BOĞDU
GÖVDESİ TTK'DE ÜRETİLDİ
GÖVDESİ TTK'DE ÜRETİLDİ