Reklamı Geç
Advert

"UYUŞTURUCU TOPLUMUN KANAYAN YARASI"

Toplumsal Uyusturucu ile Mücadele Federasyonu uyuşturucu ile mücadele için çalışmalara başladı.

Bu içerik 492 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

 Toplumsal Uyusturucu ile Mücadele Federasyonu uyuşturucu ile mücadele için çalışmalara başladı.

 Uyuşturucu, tüm dünyanın mücadele etmesi gereken önemli bir sorun. Bu soruna karşı mücadele veren Toplumsal Uyusturucu ile Mücadele Federasyonu Zonguldak'ta uyuşturucu ile mücadele için çalışmalara başladı.

Toplumsal Uyusturucu ile Mücadele Federasyonu Zonguldak şubesinin çalışmayla ilgili bilgi veren Batı Karadeniz Bölge Başkanı Volkan Yıldırım ve Zonguldak İl Başkanı Serdar Güven (eğitimci) Federasyon olarak Zonguldak ve Batı Karadeniz Bölgemizde uyuşturucuyla mücadelede bir farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

  Kentteki okullarda velilere eğitim verilmesi konusunda öncü olmak istediklerini belirten Yıldırım ve Güven, “Yapılan bilimsel araştırmalar şunu gösteriyor; 2018’de uyuşturucu kullanım yaşı 20 civarında, 2019’da 18 ve 2021’ de yapılan araştırmalarda bu yaş 10’a kadar düşmüş durumda. Bu önemli bir konu. Sadece uyuşturucuyu kullanan kişinin sağlığını tehdit eden bir durum değil ya da sadece onun ailesini etkileyen olumsuz bir durum da değil, bu bizim toplumumuzun kanayan yarası hatta tüm dünyanın mücadele etmesi gereken önemli sorunların başında geliyor. O yüzden bu konuya dikkat çekmek istiyoruz. Biz aile olarak ya da toplum olarak neler yapabiliriz diye ailelerimizin görüşlerine başvurup, daha sonra bunları değerlendirerek bakanlığımızla paylaşacağız” dedi.

Uyuşturucuyla mücadele için anket çalışması başlatacaklarını anlatan Batı Karadeniz Bölge Başkanı Volkan Yıldırım, “Aynı zamanda sivil toplum kuruluşları ve kamu kuruluşlarıyla ilgili bir çalıştay yapacağız. Onların da değerli fikirlerine başvuracağız çünkü bu tüm toplumu ilgilendiren, toplumun tüm kesimini ilgilendiren önemli bir konu. Şehrimizin önemli noktalarında kuracağımız stantlarla değerli hemşehrilerimizi bilgilendireceğiz” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BÜŞRA’NIN ÖLÜMÜ İLÇEYİ HÜZNE BOĞDU
BÜŞRA’NIN ÖLÜMÜ İLÇEYİ HÜZNE BOĞDU
GÖVDESİ TTK'DE ÜRETİLDİ
GÖVDESİ TTK'DE ÜRETİLDİ