Advert
Advert

"ÖĞRETMEN ÖĞRETMENDİR"

Kılıçdaroğlu: Öğretmenin sözleşmelisi, ücretlisi olmaz hepsini kadrolu yapacağız.

Bu içerik 240 kez okundu.
Advert

  Sercan Kapusuz

      Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, öğretmenlere her 24 Kasım’da 1’er maaş ikramiye vereceklerini, söyledi.

     Öğretmenin sözleşmelisi, ücretlisii olmaz diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, iktidarımızda hepsi “kadrolu” olacak, dedi.

     Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

     “Yarın öğretmenler günü. Benim eğitim ile ilgili en önemsediğim cümle Gazi Mustafa Kemal'e ait bir cümle. 'Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder' diyor. Öğretmenine değer vermeyen bir toplum sorunlarını çözemez.

     Buradan bütün öğretmen kardeşlerime sesleniyorum. Sizi bu toplumun en saygın kişisi yapmak konusunda elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. İtibarlı bir meslek haline getireceğiz öğretmenliği. Ayrı bir yasaları olacak. 3600 ek göstergeyi oyalamadan, hemen vereceğiz. Sözleşmeli öğretmen, ücretli öğretmen falan yok. Öğretmen öğretmendir. Bu durumda olan tüm öğretmenlerimizi kadrolu yapacağız. 24 Kasım'da her öğretmenimize bir maaş ikramiye vereceğiz.

     Okullardaki öğretmen açığını süratle bitireceğiz. Köy okullarını tekrar açacağız. Ferhat ile Şirin'i buluşturur gibi öğrenci ile öğretmeni buluşturacağız. Bunları bütün öğretmen arkadaşlarımın hafızalarının bir yerinde tutmasını istiyorum çünkü Geliyor Gelmekte Olan. Hepsini yapacağız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
  KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!