Advert

DÜNYA İÇİN HAREKETE GEÇTİLER

Küresel sorunlara karşı duyarlı olan Devrek Anadolu Lisesi dünya için harekete geçti.

DÜNYA İÇİN HAREKETE GEÇTİLER
Bu içerik 338 kez okundu.

  -Yasemin ALTUN-

    Küresel sorunlara karşı duyarlı olan Devrek Anadolu Lisesi dünya için harekete geçti.

    Devrek Anadolu Lisesi öğrencileri İklim Değişikliği Hareketi ‘Climate ActionED’ projesi ile tüm dünyayı bekleyen çeşitli tehlikelerin önüne geçilmesi adına harekete geçti.

     Devrek Anadolu Lisesi öğrencileri İngilizce öğretmeneleri Nurbanu Erkeç rehberliğinde Dünyadaki İklim Değişikliğine dikkat çeken 145 ülkeden 1 milyonun üzerinde öğrencinin katılım gösterdiği ‘Climate ActionED’ adlı projeye katılımcı oldu.

145 ülkeden 1 milyonun üzerinde öğrencinin katılım gösterdiği projede olmanın guru verici olduğunu vurgulayan  Devrek Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Nurbanu Erkeç; "Eğitimin, dünyayı değiştirme gücüne inanan 145 ülkenin arasına katılmaktan dolayı gururluyuz . Aynı zamanda küresel sorunlara karşı duyarlı olan Devrek Anadolu Lisesi Su Elçisi bir okuldur. Bu amaçla geliştirilen her türlü projede her zaman destek sağlayan Okul Müdürümüz Siyami Akpınar’a teşekkür ederim" dedi.

  Projenin öğrenci merkezli olduğunu ve eğitim yoluyla iklim sorunlarına karşı davranış değişikliğine yol açmayı amaçladığını söyleyen Okul Müdürü Siyami Akpınar; "Geleceği şekillendirecek ve küresel sorunların çözümüne ortak olacak hamlelerin, eğitimcilerin yaratacağı farkındalık ile gerçekleşeceğine inanıyoruz. Bu amçala projede yer alan öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerim"dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI