Reklamı Geç
Advert
Advert

"TENEFFÜS" ÖDÜLLE DÖNDÜ

Kültür ve Turizm Bakanligi Sinema Genel Müdürlügünün destekleriyle Şuurlu Ögretmenler Dernegince (ÖG-DER) düzenlenen 10. Kisa Film Senaryo Yarismasi'nda ödül kazanan isimler belli oldu.

Bu içerik 404 kez okundu.
Advert

 -Sercan KAPUSUZ-

  Kültür ve Turizm Bakanligi Sinema Genel Müdürlügünün destekleriyle Şuurlu Ögretmenler Dernegince (ÖG-DER) düzenlenen 10. Kisa Film Senaryo Yarismasi'nda ödül kazanan isimler belli oldu.

   Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün desteğiyle ÖĞ-DER tarafından düzenlenen kısa film senaryo yarışmasında Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Selim Akdemir jürinin değerlendirmesi sonucu ‘Teneffüs’ adlı senaryosuyla Ahmet Uluçay Özel ödülünü kazandı.

   Ankara Başkent Öğretmenenevi’nde yapılan ödül töreniyle ödülünü alan Akdemir, daha önce Pamukkale Kaymakamlığı’nın düzenlemiş olduğu Türkiye geneli "Teknolojinin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı" temalı liseler arası kısa film yarışmasında ‘Çağın VeDası’ adlı kısa filmiyle Türkiye 1.si olmuştu.

  Bu ödülü kazanmanın ayrı bir gurur olduğunu belirten Selim Akdemir: “ ‘Teneffüs’ adlı kısa film senoaryonuzu Kültür ve Turizm Bakanligi Sinema Genel Müdürlügünün destekleriyle Şuurlu Ögretmenler Dernegince (ÖG-DER) düzenlenen 10. Kisa Film Senaryo Yarismasi'na gönderdik. Jürinin değerlendirmesi sonucu Ahmet Uluçay Özel ödülünü kazandık. Bu ödülü kazanmak bizim ve Devrek için ayrı bir gurur ve mutluluk  oldu.

   Daha önce Pamukkale Kaymakamlığı’nın düzenlemiş olduğu Türkiye geneli "Teknolojinin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı" temalı liseler arası kısa film yarışmasında ‘Çağın VeDası’ adlı kısa filmimyle Türkiye 1.si olmuştuk. Amacımız Devrek’imizi gittiğimiz her yerde en güzel şekilde temsil etmek, kültürel açıdan zengin bu küçük ilçenin adını duyurmak ve sinematografik açıdan da doğal güzelliklerini her yerde göstermek” dedi.

   JÜRİ PUANLARININ TOPLAMI İLE KAZANAN BELİRLENİYOR

  Yapılan organizasyonda jürinin değerlendirmesi sonucu, birinciliği Eskişehir’den katılan Sinan Aşık’ın “Miras” adlı senaryosu alırken, Ankara’dan Mustafa Yılmaz’ın “Öğretmenim” adlı senaryosu ikinci, Bursa’dan Aykut Topçu’nun “Çok Uzaktan” adlı senaryosu üçüncülüğe layık görüldü.

    ÖĞ-DER Tanıtma Komisyonu Başkanı Abdurrahman Erbaş, birbirinden değerli eserlerin yarıştığını belirterek, “Jüri, verdiği puanları genel merkeze yolladı. Bu oyları topladığımızda sonuç ortaya çıktı. Herkesin birincisi farklı olabiliyor ama sonuçta tüm jürinin puanlarının toplamında en fazla puanı alan senaryo ipi göğüslüyor” ifadelerine yer verdi.

 Her sene farklı konuları işleyen yarışmanın jürisinde senarist, yönetmen Cafer Özgül, senarist Gülçin İçöz, yönetmen Gürsel Ateş, radyo TV öğretmeni Ümit Altun, yapımcı, yönetmen İdris Şahin ve öğretmen, senarist İbrahim Demirkan yer aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ESKİ BAŞKAN VİRÜSE YAKALANDI
ESKİ BAŞKAN VİRÜSE YAKALANDI
DEVREK'TE EĞİTİME BIR GUN ARA VERİLDİ
DEVREK'TE EĞİTİME BIR GUN ARA VERİLDİ