Advert
Advert

BELEDİYE PERSONELİ’NDEN KAN BAĞIŞI

Devrek Belediyesi personeli, Kızılay'a kan bağışında bulundu.

 BELEDİYE PERSONELİ’NDEN KAN BAĞIŞI
Bu içerik 322 kez okundu.

-Sercan KAPUSUZ-

  Kan bağışının insan hayatı için ne kadar önemli olduğunu vurgulamak için Devrek Belediyesi ve Kızılay kan bağışı kampanyası düzenledi.

  Korona virüs (Covid-19) salgını sürecinde kan stoklarında ciddi düşüş yaşayan Kızılay’ın çağrısı ile birlikte Devrek Belediyesi kan bağışı kampanyası düzenledi. Kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun bir ilgi gösterdi.

  Sosyal sorumluluk kapsamında ve kan bağışının insan hayatı için ne kadar önemli olduğunu vurgulamak adına Devrek Belediyesi, Kızılay ile birlikte Devrek Cumhuriyet Alanı’nda ‘'Bir Kan Üç Can' sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenliyor. Devrek Cumhuriyet Alanında kurulan Kızılay'ın kan bağışı aracına giden Devrek Belediyesi’nde görevli müdür, memur ve işçiler kan verdi.

     Belediye personelin yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı faaliyetinin belirli zamanlarda düzenlenerek Kızılay'a her zaman destek olunacağı belirtildi.

  Kan bağışının bir insanın hayatını kurtarabilecek beklide en basit davranışlardan biri olduğunu vurgulayan Devrek belediye Başkanı Çetin Bozkurt;

  “Bugün kana ihtiyacımız olmayabilir. Ama bir dakika sonra bir bakarsınız ki sizin ya da sevdiğiniz birinin kana ihtiyacı olabilir. O yüzden kan bağışı önemlidir. Aslında kan değil, can veriyoruz. Bunun önemini en güzel bu sözler anlatır” ifadelerini kullandı. Kızılay personeli ise Devrek Belediyesi çalışanlarına duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI