Reklamı Geç

DEVREK'TE SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Devrek'te kar yağışı ve soğuk havanın etkisini artırması ile belediye ekipleri, sokak hayvanları için kedi-köpek maması, yem, ekmek gibi temel yiyecekler bıraktı

DEVREK'TE SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI
Bu içerik 304 kez okundu.

  Devrek'te kar yağışı ve soğuk havanın etkisini artırması ile belediye ekipleri, sokak hayvanları için kedi-köpek maması, yem, ekmek gibi temel yiyecekler bıraktı.

 Devrek Belediyesi, geçtiğimiz kış aylarında da aynı şekilde sokak hayvanları için ilçenin birçok noktasında hayvanların rahatlıkla bulacağı kedi köpek maması, yem ve ekmek bırakan zabıta ekipleri, bu yılda aynı yerlere yem bırakıyorlar.

 Doğada hayvanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için ekiplerin hayvanların beslenmesine yardımcı olduklarını belirten Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, sokak hayvanlarının aç kalmaması için belediye ekiplerinin itina gösterdiğini söyledi.

 Hayvanların barınması ve aç kalmaması için belirli noktalara kedi köpek maması, yem, ekmek, hayvan yemi bıraktıklarını söyleyen Başkan Bozkurt, " Son günlerde gelen soğuk havanın etkisi ve yoğun kar yağışıyla birlikte sokak hayvanlarında ihtiyaçları arttı. Bunun bilinciyle biz de en yoğun çalışmalarımızı bu günlerde gerçekleştiriyoruz. Mama ve su ihtiyaçlarının yanında sağlıklarını da yakından takip ediyoruz.

   Ekip arkadaşlarımız, yaralanan ya da hastalanan bir sokak hayvanı için de seferber oluyor, eski sağlıklarına kavuşmaları için yoğun çaba sarfediyor. Hayvan barınağında toplanan can dostlarımızın tedavileri ve bakımları gerçekleştiriliyor. Öte yandan bu zorlu günlerde tüm hemşehrilerimizin de bu noktada bir kat daha hassas davranmalarının ve gösterecekleri farkındalığın ne denli önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Evlerinin, bahçelerinin önüne koyacakları bir tas yemeğin, bir tas suyun hayat kurtaracağını asla unutmasınlar. Emanete hep birlikte ancak bu şekilde sahip çıkabiliriz.”" şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ESKİ BAŞKAN VİRÜSE YAKALANDI
ESKİ BAŞKAN VİRÜSE YAKALANDI
DEVREK'TE EĞİTİME BIR GUN ARA VERİLDİ
DEVREK'TE EĞİTİME BIR GUN ARA VERİLDİ