Reklamı Geç

HOŞGELDİN BÜYÜK İNSAN!

Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 102. yıl dönümü

HOŞGELDİN BÜYÜK İNSAN!
Bu içerik 256 kez okundu.

-Sercan KAPUSUZ-

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele’yi başlatmak üzere Ankara’ya gelişinin 102. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

    Başkan Bozkurt mesajında, “Anadolu'da ulusal kurtuluş hareketini başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Heyet-i Temsiliye ile 27 Aralık 1919’da Ankara'ya gelişinin 102. yıl dönümünü coşkuyla kutluyoruz” dedi.

     Başkan Çetin Bozkurt mesajında şu ifadelere yer verdi:

     “Amasya Tamimi, Sivas ve Erzurum kongrelerinde alınan kararlar doğrultusunda millet iradesine dayanan bir hükümet kurulması için tüm illerden seçilen delegeler ve Gazi Mustafa Kemal, güvenli bir bölge olması, cephelere yakınlığı, İstanbul’la olan demiryolu bağlantısı nedeniyle tercih edilen Ankara’da halk tarafından coşkuyla karşılanmıştır. Ankara halkının Mustafa Kemal Paşa ve Heyet-i Temsiliye’ye maddi ve manevi bakımdan destek vermeye hazır olması da Ankara’nın Milli Mücadele’nin merkezi olarak seçilmesinde önemli bir paya sahip olmuştur.

      Milli Mücadelemizin Büyük Önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık Mücadelemizin ve Milli egemenliğin kalbi olan Ankara’ya teşriflerinin 102.Yıl dönümünü kutluyor, beraberinde Ankara'ya gelen Heyet-i Temsiliye üyeleri ile İstiklal Savaşı’mızın kahramanlarını şükran, rahmet ve minnetle anıyorum.”

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞEHİDİMİZ VAR
ŞEHİDİMİZ VAR
3 BİN LİRALIK BAKIR KAZANI ÇALDILAR
3 BİN LİRALIK BAKIR KAZANI ÇALDILAR