Advert
Advert

DEVREK'E BİR BİRİNCİLİK BİRDE İKİNCİLİK GETİRDİLER

Zonguldak'ta düzenlenen "Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması"nın ortaokullar il finali yapıldı.

DEVREK'E BİR BİRİNCİLİK BİRDE İKİNCİLİK GETİRDİLER
Bu içerik 1550 kez okundu.

 -Sercan KAPUSUZ-

  Zonguldak'ta düzenlenen "Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması"nın ortaokullar il finali yapıldı.

  Devrek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri gerçekleştirilen "Genç Nida Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması" ortaokullar il finalinde bir birincilik ve bir ikincilik alarak okulunu gururlandırdı.

 Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen "Genç Nida Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması" ortaokullar il finali Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yapıldı.

    Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen yarışmaya Zonguldak merkez ve ilçe imam hatip liselerinin ortaokullarında eğitim gören öğrenciler katıldı. Okullarında başarılı olan öğrenciler il birincisi olarak bölge finallerine katılabilmek için yarıştı. Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda dereceye giren 3 yarışmacıya plaket ve ödülleri verildi. Yarışmada  Devrek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 7.sınıf öğrencileriden Erva Gül Kayabaş Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma kategorisinde il 1.si, 8.öğrencilerinden Nisanur Akca Hafızlık kategorisinde il 2.si oldu.

  Yarışmaya katılan bütün öğrencilere ödüllerini programa katılan protokol üyeleri verdi.

 Öğrencilerinin il finallerinde elde ettiği derecelerle okullarını gururlandırğını belirten  Devrek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İsmail Öztürk; " Zonguldak Genç Nida Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması il finali Zonguldak'ta düzenlendi. Okulumuz 7.sınıf öğrencileriden Erva Gül Kayabaş Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma kategorisinde il 1.si, 8.öğrencilerimizden Nisanur Akca Hafızlık kategorisinde il 2.si olarak bizlere büyük mutluluk ve gurur yaşattı. Öğrencilerimize, öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenimiz Yasemin Aldıbaş'a, değerli ailelerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz."

  

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI