Reklamı Geç
Advert

EMEKLİ SAYISI ÇALIŞANI GEÇTİ

Gelecek Partisi Devrek İlçe Başkanı Muharrem Pak emeklilerin geçim sıkıntısı içerisinde olduğunu, yaşam standartlarının iyileştirilmesini, intibak yasasının acilen çıkartılmasını ve daha önce söz verilen 3600 ek göstergenin verilmesi gerektiğini dile geti

EMEKLİ SAYISI ÇALIŞANI GEÇTİ
Bu içerik 412 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

  Gelecek Partisi Devrek İlçe Başkanı Muharrem Pak emeklilerin geçim sıkıntısı içerisinde olduğunu, yaşam standartlarının iyileştirilmesini, intibak yasasının acilen çıkartılmasını ve daha önce söz verilen 3600 ek göstergenin verilmesi gerektiğini dile getirdi.

   Muharrem Pak yaptığı açıklamada; "Zonguldak'ta 12 bin 7732 aktif sigortalı çalışırken, emekli sayıs 15 bin 3305 oldu. Emekli sayısının çalışan sayısını geçtiğini, dolayısı ile maaşlarda yapılacak zammın Zonguldak ekonomisine de katkı sağlayacağı aşikardır.

   Asgari ücrete yapılan %51'lik zam oranının taban ücret olan 1500 TL ye uygulanmış olsa bile taban ücretin 2250 TL ye ulaşacağı düşünüldüğünde yeterli olmayacağı, bu sebeple emeklilerimize zam ile  birlikte kademeli olarak seyyanen yapılacak zammın bir nebze geçim sıkıntılarına çözüm olacağını düşünüyorum." dedi.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞEHİDİMİZ VAR
ŞEHİDİMİZ VAR
3 BİN LİRALIK BAKIR KAZANI ÇALDILAR
3 BİN LİRALIK BAKIR KAZANI ÇALDILAR