Advert
Advert
Advert

ÖDÜLE DOYMADILAR

Milli Eğitim Bakanlığı Din öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl düzenlenen Anadolu İmam-Hatip Okulları arasında yapılan Hafızlık, Ku'ran-ı Kerimi Güzel Okuma ve Ezan Okuma yarışmalarında Devrek Anadolu İmam-Hatip Lisesi Lise ve Ortaokul öğrencileri derecey

ÖDÜLE DOYMADILAR
Bu içerik 294 kez okundu.
Advert

-Yasemin ALTUN-

  Milli Eğitim Bakanlığı Din öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl düzenlenen Anadolu İmam-Hatip Okulları arasında yapılan Hafızlık, Ku'ran-ı Kerimi Güzel Okuma ve Ezan Okuma yarışmalarında Devrek Anadolu İmam-Hatip Lisesi Lise ve Ortaokul öğrencileri dereceye doymadı.

   Milli Eğitim Bakanlığı Din öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl düzenlenen Anadolu İmam-Hatip Liseleri arasında yapılan Hafızlık, Ku'ran-ı Kerimi Güzel Okuma ve Ezan Okuma yarışmaları Zonguldak il finali, Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesinin koordinesinde Alaplı İlçe Milli Eğitim Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

  Yarışmaya Zonguldak, Devrek, Çaycuma, Kozlu, Ereğli, Alaplı, Gökçebey'den toplam 8 Anadolu  İmam-Hatip Lisesi'nden öğrenciler katıldı. Devrek Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencileri 1 birincilik ve 1 ikincilik derecesi elde etti.  Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma dalında Devrek Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencilerinden Ekrem İpşir il birincisi. Hafızlık dalında yapılan yarışmada Devrek Anadolu İmam-Hatip Lisesi Öğrencisi Emin Can Şişman il ikincisi, Ezan Okuma dalında da Devrek Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencisi Oğuzhan Eren il dördüncülüğü elde etti.

Devrek Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencileri İmam Hatip Ortaokulları arası Mesleki Yarışmaları kapsamında, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Hafızlık ve Ezan-ı Güzel Okuma Yarışmalarında   Hafızlık yarışmasında Devrek Anadolu İmam-Hatip Lisesi 8/A sınıfı öğrencisi Enes ve Ezan Okuma yarışmasında Devrek Anadolu İmam-Hatip Lisesi 7/A sınıfı öğrencisi Yusuf Koçaklı il ikincisi oldu.

   Yarışmalara çok sayıda, davetli katıldı.Yarışmaya katılan tüm öğrenciler ve derece alan öğrenciler Kurumlar ve STK’ lar tarafından çeşitli ödüllerle ödüllendirildiler.

    Devrek Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okul Müdürü Musa Eren; “ Milli Eğitim Bakanlığı Din öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl düzenlenen Anadolu İmam-Hatip Okulları arasında yapılan Hafızlık, Ku'ran-ı  Kerimi Güzel  Okuma ve Ezan okuma yarışmalarında Lise ve Ortaokul öğrencilerimiz 4 derece birden alarak okulumuz gururlandırdılar. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma dalında lise öğrencimiz Ekrem İpşir il birincisi. Hafızlık dalında yapılan yarışmada lise öğrencimiz Emin Can Şişman il ikincisi, Ezan Okuma dalında da lise öğrencimiz Oğuzhan Eren il dördüncülüğü elde etti. Ayrıca Hafızlık yarışmasında 8/A sınıfı öğrencimiz Enes il ikincisi, Ezan Okuma yarışmasında 7/A sınıfı öğrencisi Yusuf Koçaklı il ikincisi oldu.

  Öğrencilerini tebrik ederek, başarılarımın daha da artarak devam etmesi için çalışmaya devam edeceklerini ve önümüzdeki yıllarda tekrar aynı başarıları göstereceğimizden umutluyum. Okulumuza katkılarından dolayı Devrek İlçe Mili Eğitim Müdürü Ercan Kahya’ya, İlçe Müftüsü Hasan İzmirli’ye, Kuran Kerim öğreticilerine, öğretmenlerimize ve anne-babalara teşekkür ederim.” dedi. 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 DEVREK BELEDİYESPOR FORMASIYLA 21 KM KOŞTU
DEVREK BELEDİYESPOR FORMASIYLA 21 KM KOŞTU
AÇILIŞI YAPILMADAN DENİZE TESLİM OLDU
AÇILIŞI YAPILMADAN DENİZE TESLİM OLDU