Advert
Advert
Advert

İHRAÇ EDİLEN ÖĞRETMEN GÖREVİNE İADE EDİLDİ

KHK ile görevden uzaklaştırılan şair-öğretmen Gökhan Taner Günsan görevine iade edildi.

İHRAÇ EDİLEN ÖĞRETMEN GÖREVİNE İADE EDİLDİ
Bu içerik 1552 kez okundu.
Advert

    Sercan Kapusuz

      Çaycuma’da KHK ile görevden uzaklaştırılan şair-öğretmen Gökhan Taner Günsan görevine iade edildi.

     15 Temmuz 2016 yılında yapılan darbe girişiminin ardından çıkarılan  ve iki yıl süren 686 sayılı KHK ile ihraç edilen Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi Gökhan Taner Günsan henüz  görevlerine iade edildi. Ancak Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol’un dosyasının da incelenme aşamasında olduğu, kaldedildi.

     Günsan göreve döndüğünü sosyal medya hesabından şöyle paylaştı:

     “Sevgili dostlarım,

      Bundan beş yıl önce bir gece yarısı KHK’si ile haksız hukuksuz bir şekilde öğretmenlikten ihraç edilmiştim. Bugün itibariyle öğretmenlik görevimi geri aldım. Bu beş yıl boyunca hak arama mücadelesinden hiç vazgeçmedim. Çünkü her zaman haklıydık. Verilen red kararları kabule dönene, son arkadaşımız göreve iade edilene kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğim. Ayrıca bu süreçte birçok arkadaşımızın hayatını kaybetmesine ve bizim bunları yaşamamıza neden olanların hukuk önünde hesap verdiğini görmeden öfkemiz dinmeyecek.

Bu beş yıllık süre içinde bizimle maddi manevi dayanışma içinde olan dostlarıma vefalarından ve özverilerinden dolayı teşekkür ederim. “Devletin bir bildiği olmasa ihraç etmezdi” diyen birkaç kişiyi de vicdanlarının karanlığı ile baş başa bırakıyorum. Büyük bir ailenin parçası olduğumuzu hissettiren KESK’e ve üyesi olmaktan onur duyduğum sendikam Eğitim-Sen’e yürekten teşekkürler.

YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ.

     Ayrıca bugün hayatta olsalardı en az bizim kadar hatta bizden daha fazla sevinecek olan, Hasan Ataman, Hamit Kalyoncu, Hüseyin Kolçak, Afet Köktürk, Erdal Demircan, Niyazi Türkyılmaz, Mustafa Eyriboyun ve Mustafa Muslubaş dostlarımızı da buradan hüzünle anıyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 DEVREK BELEDİYESPOR FORMASIYLA 21 KM KOŞTU
DEVREK BELEDİYESPOR FORMASIYLA 21 KM KOŞTU
AÇILIŞI YAPILMADAN DENİZE TESLİM OLDU
AÇILIŞI YAPILMADAN DENİZE TESLİM OLDU