Reklamı Geç
Advert

BAHARDAN KALMA HAVANIN KEYFİNİ ÇIKARDILAR

Türkiye'de soğuk hava etkisini sürdürürken, Devrek'te bahardan kalma günler yaşanıyor

BAHARDAN KALMA HAVANIN KEYFİNİ ÇIKARDILAR
Bu içerik 329 kez okundu.

  -Sercan KAPUSUZ-

 Türkiye'de soğuk hava etkisini sürdürürken, Devrek'te bahardan kalma günler yaşanıyor.

 Devrek’te güneşli ve sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar, Cumhuriyet Meydanı’na ve parklara akın etti.  Yurdun birçok yerinde etkili olan soğuk ve yağışlı hava hayatı olumsuz etkilerken, Devrek’te vatandaşlar, güneşli ve sıcak havanın tadını çıkardı. Devrek’te güneşli ve sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar, Cumhuriyet Meydanı’na ve parklara akın etti. 

  Olumsuz hava koşulları yurdun büyük bölümünü etkisi altına alırken, Devrek’te bahardan kalma günler yaşanıyor. Hava sıcaklığının 20 dereceye yükseldiği kent merkezinde, vatandaşlar, güneşli havanın tadını çıkararak, parklara ve mesire alanlarına akın etti.

  Havanın mevsim normallerinin üzerinde olmasının fırsat olduğu kadar tedirgin edici olduğunu söyleyen vatandaşlar, "Bu havayı fırsat gibi düşünmemiz bize iyi geliyor tabii ki ama iklim krizini de görmezden gelmek doğru bir şey değil. Sadece eskilerden bildiğimiz pastırma sıcakları dönemi vardır. Çok iyi bildiğim bir şey değil ama eğer ki o dönemi yaşıyorsak çok da tedirgin olmaya gerek yok. Fakat yine de öbür taraftan iklim krizi gerçeğini biliyorken tedirgin olmamak mümkün değil. Güzel havanın tadını çıkarıyoruz ama aslında neden böyle olduğunu da sorgulamamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

 Çocuklarıyla birlikte parklarda eğlenen vatandaşlar, güneşin tadını çıkardı. Kış mevsiminde baharı andıran günler yaşayan vatandaşlar, güneşli havanın tadını gün boyu doyasıya yaşadı.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞEHİDİMİZ VAR
ŞEHİDİMİZ VAR
3 BİN LİRALIK BAKIR KAZANI ÇALDILAR
3 BİN LİRALIK BAKIR KAZANI ÇALDILAR