Advert
Advert

EMEKLİ ACİL ÇÖZÜM İSTİYOR

Tüm Emekli Sen, emeklilerin katlanarak artan sorunlarına karşı tüm ülkede olduğu gibi Zonguldak'ta da bir araya gelerek iktidara seslendi. Ekonomik çöküşün faturası altında en çok ezilen kesimin başında emeklilerin geldiğini hatırlatan Tüm Emekli Sen üye

EMEKLİ ACİL ÇÖZÜM İSTİYOR
Bu içerik 319 kez okundu.

 Tüm Emekli Sen, emeklilerin katlanarak artan sorunlarına karşı tüm ülkede olduğu gibi Zonguldak'ta da bir araya gelerek iktidara seslendi. Ekonomik çöküşün faturası altında en çok ezilen kesimin başında emeklilerin geldiğini hatırlatan Tüm Emekli Sen üyeleri, “Maaşlarımızı kuşa çevirdiniz. Bizi çıldırtmayın. En düşük emekli maaşını 5 bin 200 yapın” dedi.

     İktidara maaşlara yapılan düşük zamlar konusunda da seslenen Tüm Emekli Sen’in açıklamasında “Emekliye yüzde 25 zam verirken yüzünüz de hiç kızarmadı” ifadelerine yer verdi.

    Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

    “Dövizde yapılan oynamalarla, yandaşları daha da zengin ettiniz. Paramızı pul ettiniz. Hazinede para kalmadığından, emeklileri, emekçileri kendinize kul ettiniz. Şehir içi ulaşıma, elektrik ve doğalgaza insafsızca zamlar yaptınız. Çarşı pazar yangın yerine döndü. Hayatımızı zehir ettiniz. Aylık bağlama oranlarını yüzde 70’lerden, yüzde 20’lere düşürdünüz. Bizleri 2.500 lira maaşa mahkum ettiniz. En düşük emekli maaşı 5 bin 200 TL olması için, emeklilerin örgütlenme hakları önündeki engel ve yasakların kaldırılması için mücadele edeceğimize söz veriyoruz.”

     Tüm Emekli Sen, en düşük emekli aylığının 5 bin 200 liraya çıkarılması talebinin yanı sıra, emekliye yılda 4 maaş ikramiye, doğalgaz, elektrik ve ulaşıma yapılan son zamların geri alınmasını da istedi. Ayrıca EYT’lilerin hak kayıplarının önlenmesi ve toplu sözleşme hakkı kazanmak için mücadele edileceği belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI